واکنش ثریا آقایی به خداحافظی از بازی: هم می‌توان گفت بله و هم خیر!

دختر بدمینتون‌باز المپیکی گفت: خیلی دوست ندارم بگویم خداحافظی کرده‌ام چون سن من آنقدر نیست که به خداحافظی رسمی فکر کنم و تنها هدفم اکنون این است تجربیاتم را به دیگران منتقل کنم. ثریا آقایی در گفت‌وگو با سردبیر پرس، درباره دعوت به کمپ AOP  (پروژه المپیک آسیا) به عنوان مربی، اظهار کرد: از سال […]

دختر بدمینتون‌باز المپیکی گفت: خیلی دوست ندارم بگویم خداحافظی کرده‌ام چون سن من آنقدر نیست که به خداحافظی رسمی فکر کنم و تنها هدفم اکنون این است تجربیاتم را به دیگران منتقل کنم.
ثریا آقایی در گفت‌وگو با سردبیر پرس، درباره دعوت به کمپ AOP  (پروژه المپیک آسیا) به عنوان مربی، اظهار کرد: از سال ۲۰۱۳ به عنوان بازیکن در کمپ AOP (پروژه المپیک آسیا) حضور داشتم. هدف این کمپ حضور بیشتر بازیکنان آسیایی در المپیک است. خداراشکر که توانستم در نهایت با کسب سهمیه المپیک جزو افراد موفق در تیم آسیا باشم. خوشبختانه اکنون هم خبر رسیده که من را به عنوان مربی برای این کمپ خواسته‌اند. در این دوره می‌توانم تجربیات فنی خود را در اختیار دیگران قرار دهم و در کنار مربیان بزرگی که در این کمپ هستند تجربه کسب کنم که افتخار بزرگی برای من است.
دختر بدمینتون باز المپیکی ایران در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنی هم در این دوره در کمپ AOP آسیا حضور دارد؟ گفت: در دوره قبلی که مبینا ندایی و نیما رستم پور در این کمپ بودند اما در این دوره نمی‌دانم چند بازیکن از ایران حضور خواهند داشت. تنها می‌دانم که بازیکنانی از ایران جزو این کمپ آسیایی هستند.
آقایی در مورد اهداف و برنامه های پیش رویش گفت: فعلا من بازیکنانی را که برای المپیک تلاش می‌کنند را کمک و راهنمایی می‌کنم. شاگردهایی هم در ایران دارم که با آنها کار می‌کنم. مسابقات دهه فجر را هم پیش‌رو داریم و قرار است با هماهنگی فدراسیون به بازیکنان ملی جوانان و بزرگسالان کمک کنم تا بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند. کلا هدفم بعد از المپیک همین بود که بتوانم تجربیاتم را در اختیار دیگران قرار دهم و برای بازیکنانی که برای المپیک تلاش می‌کنند تاثیر داشته باشم تا راه المپیک را میانبر بزنند و این بزرگترین هدف و انگیزه من بوده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا به عنوان مربی تیم ملی فعالیت می‌کند گفت: من هنوز درگیر بازی کردن بوده و به طور رسمی از تیم ملی خداحافظی نکرده‌ام. به دلیل آسیب‌دیدگی بازی نمی کنم و به همین دلیل به عنوان کمک در کنار مربیان ملی فعالیت می‌کنم. از طرف دیگر ما مربیان باتجربه و پیشکسوت زیادی همچون خانم‌ها جلالیان، مهدوی و امیری پور داریم. با توجه به همه اینها به آن شکل در فدراسیون مربی نبودم اما شاید در آینده در این جایگاه قرار بگیرم. اکنون بیشتر به عنوان کمک فعال هستم.
ثریا آقایی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون به طور رسمی از دنیای بازیکنی خداحافظی کرده است؟ گفت: اکنون آسیبم خیلی بهتر شده و دیگر مشکلات قبل که احساس می‌کردم عملکردم پایین بود را ندارم اما با توجه به اینکه بازیکنان جوان وارد تیم ملی شده‌اند و تلاش هم می‌کنند من بیشتر می‌خواهم کمک آنها باشم. هدف اصلی من هم کسب سهمیه المپیک بود. اکنون دیدم بهتر این است که برای بازیکنان کمک باشم تا این نسل جوان و پرانگیزه بتوانند سهمیه المپیک‌های بیشتری هم در بخش زنان و هم مردان بگیرند. فعلا فکر نمی‌کنم دیگر بتوانم بازی کنم چون دیگر آن عملکردی هم را که می‌خواهم فکر نمی‌کنم داشته باشم. بازیکنان آسیایی خیلی خوبی هم هستند که همان موقع هم کارمان مقابل آنها خیلی مشکل بود، اکنون هم که سخت و سخت تر شده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا به نوعی خداحافظی کرده است گفت: می‌توان هم گفت بله و هم خیر. خیلی دوست ندارم بگویم خداحافظی کرده‌ام چون سن من آنقدر نیست که به خداحافظی رسمی فکر کنم. شاید اگر روزی آمادگی داشته باشم برگردم. اکنون بازی کردن در برنامه ریزی من نیست و اهدافم بیشتر روی مربی‌گری است. این داستان هم که پیش آمد بیشتر می‌تواند به تجربه‌ام کمک کند تا در کنار مربیان بزرگتر تجربه کسب کنم و تجربیاتم را به ایرانیان منتقل کنم.
آقایی در پایان گفت: باید از مسئولان فدراسیون که در سال های آخر برای کسب سهمیه المپیک زحمت کشیدند و به من کمک کردند تشکر کنم. امیدوارم بتوانم این تجربیات را در اختیار دیگران قرار دهم و مثمرثمر باشم.
انتهای پیام