وجود نزدیک به ۶ هزار نفر بیکار در شهرستان اهر

ابوالفضل غنی زاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس گفت: در شهرستان اهر نزدیک به ۱۵ معدن وجود دارد که اگر این معادن فعال گردد، می‌تواند در ایجاد اشتغال نقش بسزایی داشته باشد. وی، افزود: در شهرستان اهر از کل جمعیت، ۲۰ هزار نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند. فرماندار شهرستان اهر، خاطرنشان کرد: بیش […]

ابوالفضل غنی زاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس گفت: در شهرستان اهر نزدیک به ۱۵ معدن وجود دارد که اگر این معادن فعال گردد، می‌تواند در ایجاد اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.
وی، افزود: در شهرستان اهر از کل جمعیت، ۲۰ هزار نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.
فرماندار شهرستان اهر، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۱ محله شهر اهر، منطقه محروم و حاشیه شهر را تشکیل می‌دهند که ساکنان در این محلات با فقر معیشتی، اقتصادی و غیره روبرو هستند.
فرماندار شهرستان اهر در خصوص سرمایه گذاری در معدن شله بران اهر نیز گفت: در جهت ایجاد اشتغال پایدار، در حل مشکلات موجود از جمله معارضین و کار اداری از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.
وی، از سرمایه گذاران معدن شله بران خواست در کنار اکتشاف و بهره برداری، زنجیره تولید و ایجاد صنایع پایین دستی را در اولویت قرار دهند.
غنی زاده، همچنین خواستار پرداخت حقوق و عوارض دولتی مطابق قانون و همچنین انجام مسئولیت‌های اجتماعی از سوی سرمایه گذاران معدن شله بران شد.
تأکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان اهر
فرماندار شهرستان اهر همچنین بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان اهر تأکید کرد.
غنی زاده، گفت: متأسفانه در محلات حاشیه شهر، به صورت اصولی و مهندسی ساختمان‌ها احداث نشده است که اگر حوادث طبیعی از جمله زلزله، بارش و سیل بیاید با خطرات جبران ناپذیری روبرو خواهیم شد.
وی، برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، از تشکیل کارگروه ویژه ای با حضور ادارات خدمات رسان خبر داد.
فرماندار شهرستان اهر، برای جلوگیری از حوادث پیش بینی نشده، بر شناسایی ساختمان‌های کم مقاوم و آسیب پذیر و همچنین بر شناسایی محلاتی که برای ساخت و سازها مناسب نمی‌باشد تأکید کرد.
وی، همچنین خواستار تعیین تکلیف و حل مشکلات پروژه‌های مسکن مهر شرکت آذر گستران و شهید منتظری از سوی ادارات ذیربط شد.
غنی زاده، در ارتباط با مسکن ملی نیز گفت: برای احداث ۲ هزار واحد مسکونی، زمین واگذار شده است که امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌ها توسط ادارات خدمات رسان در محل اجرای پروژه مسکن ملی، احداث این واحدها تسریع شود.

منبع : مهر نیوز