ورود امواج بارشی جدید به اصفهان/بارندگی‌ها در شرق ادامه می‌یابد

حجت‌الله علی عسگریان در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه فعالیت امواج ناپایدار در سطح استان تا پایان هفته جاری با شدت کمتر ادامه دارد، اظهار داشت: آسمان بسیاری از مناطق استان در این مدت نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود و وزش باد به نسبت شدید تا شدید پدیده غالب است. وی افزود: […]

حجت‌الله علی عسگریان در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه فعالیت امواج ناپایدار در سطح استان تا پایان هفته جاری با شدت کمتر ادامه دارد، اظهار داشت: آسمان بسیاری از مناطق استان در این مدت نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود و وزش باد به نسبت شدید تا شدید پدیده غالب است.
وی افزود: احتمال رگبارهای بهاری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت به ویژه در نواحی شمال، شمال شرق و شرق استان تا پایان هفته در ساعات بعد از ظهر و عصر وجود دارد که البته شدت بارش‌ها در سه روز آینده قابل توجه نیست.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان از ورود سامانه بارشی جدید به استان از یکشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: فعالیت این سامانه نیز بیشتر مناطق شرقی استان را در بر خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین یک تا ۶ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد، گفت: دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعات بامداد فردا به ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.
علی عسگریان با اشاره به وقوع بارش‌های بهاری در شبانه روز گذشته، ابراز داشت: بیشترین میانگین بارندگی از خوروبیابانک با ۱۱.۳ میلی‌متر، مبارکه ۳.۸ میلی‌متر، زرین‌شهر ۲.۱ میلی‌متر، دهاقان ۱.۱ میلی‌متر، شهرضا ۹ دهم میلی‌متر و شهر اصفهان هشت دهم میلی‌متر بوده است.
وی اضافه کرد: کاشان با دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان تا فردا پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر