ورود سامانه بارشی به لرستان از روز یکشنبه

بهروز مرادپور در در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس از ورود سامانه بارشی به این استان از روز یکشنبه هفته جاری خبر داد و اظهار داشت: فعالیت این سامانه بارشی تا عصر چهارشنبه در استان ادامه خواهد داشت. وی بیان داشت: در قالب این سامانه بارشی، ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق، وزش […]

بهروز مرادپور در در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس از ورود سامانه بارشی به این استان از روز یکشنبه هفته جاری خبر داد و اظهار داشت: فعالیت این سامانه بارشی تا عصر چهارشنبه در استان ادامه خواهد داشت.
وی بیان داشت: در قالب این سامانه بارشی، ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید و وقوع تندبادهای لحظه‌ای، رگبار تگرگ و احتمال برخورد صاعقه برای استان پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی لرستان افزود: این سامانه بارشی در خرم آباد، ازنا، سلسله، الیگودرز، ایمان آباد، بدرآباد، بروجرد، پلدختر، دورود، رومشکان، ریمله، سپیددشت، چگنی، سیلاخور، شول آباد، کوهدشت و دلفان فعالیت خواهد داشت.
مرادپور، ادامه داد: در قالب این سامانه بارشی، اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها، آب گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، شکل گیری سیلاب‌های محلی و نقطه‌ای، آسیب به نهال‌ها و شکستن درختان، خسارت به سازه‌های موقت مانند گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و… و. پیش بینی می‌شود.
وی بر ضرورت اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، احتیاط لازم هنگام تردد جاده‌ای، اجتناب از فعالیت کوهنوردی، چرای دام در مناطق مرتفع، حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو و… تاکید کرد.
مدیرکل هواشناسی لرستان تاکید کرد: در این بازه زمانی غالباً بارش‌ها به صورت رگباری است و با توجه به ماهیت متغیر رگبارهای بهاری وقوع این شرایط ناپایدار در همه نقاط استان با شدت و ضعف همراه است، همچنین احتمال اینکه در بازه زمانی یاد شده حجم بارش‌ها در محدوده هشدار سطح نارنجی نباشد، بسیار محتمل است، اما با توجه به رخداد مخاطرات جوی این سامانه هشدار در این سطح صادر شده است.

منبع : مهر نیوز