ورود فرهنگ ایثار و شهادت به فضای مجازی ضروری است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس سردار حمزه فلاح عصر پنج شنبه در یادواره ۱۸ شهید روستای چهار محل و شهدای بخش خورگام اظهار کرد: امنیت و آرامش جامعه را مدیون فرهنگ شهدا هستیم. وی با اشاره به اهمیت و جایگاه برگزاری محافل شهدا افزود: استمرار نظام و انقلاب اسلامی از بستر محافل شهدا می‌گذرد. این […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس سردار حمزه فلاح عصر پنج شنبه در یادواره ۱۸ شهید روستای چهار محل و شهدای بخش خورگام اظهار کرد: امنیت و آرامش جامعه را مدیون فرهنگ شهدا هستیم.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه برگزاری محافل شهدا افزود: استمرار نظام و انقلاب اسلامی از بستر محافل شهدا می‌گذرد.
این فرمانده دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا گنجینه معنوی نظام اسلامی هستند، گفت: شهدا از همه چیزشان گذشتند تا امنیت ساز شوند.
سردار فلاح با بیان اینکه فرهنگ شهادت امتداد فرهنگ عاشورا است، اضافه کرد: فرهنگ شهادت منظومه‌ای از ایثارگری، صبر و از خودگذشتگی، پاسداری، ولایتمداری و تعبد است.وی با اشاره به بی حد و مرز بودن فرهنگ ایثار و شهادت افزود: فرهنگ ایثار و شهادت هیچ وقت در حصار زمان توقف نمی‌شود.
فرمانده دفاع مقدس با اشاره به مؤلفه‌های ارزشمند فرهنگ ایثار و شهادت و تأثیر آن در جامعه اسلامی گفت: با تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت در جنگ نابرابر دشمن و تحریم‌های ظالمانه استکبار قد عُلم کردیم و بر آنها چیره شدیم.
سردار فلاح با تاکید بر بازخوانی ادبیات دفاع مقدس، تبیین و پیاده سازی این گفتمان را نیاز اصلی جامعه امروز دانست و بیان کرد: درس آموزی از ادبیات دفاع مقدس ناجی مشکلات امروز کشور است.
وی با اشاره به اینکه دستمایه و اساس فرهنگ ایثار و شهادت را بر مبنای خدامحوری و خداباوری است، افزود: خداباوری شهدا کارت ورود آنها به جبهه‌های جنگ بود، شهدایی که همه هست و نیست خود را کف دست گذاشتند تا این فرهنگ اصیل ایثار و شهادت زنده بماند.
فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه محافل شهدا فرصت مغتنمی برای بیعت با فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: مدیران و مسئولان فرهنگ و تفکر شهدا را الگو و سرلوحه کار خود قرار دهند هر زمانی نگاه و تفکر مسئولان شهدایی شد بسیاری از مشکلات حل می‌شود.
سردار فلاح با بیان اینکه رضایت خالق تمام تفکر و مقصود شهدا بود، اضافه کرد: شهدا همه چیز را برای خدا می‌خواستند و رضایت خداوند هدف اصلی شأن بود.
وی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت متبلور از خداباوری، مردم باوری و مردم محوری بوده و این تفکر نجات دهنده است.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با تاکید بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان، به تشریح اهمیت و نقش فضای مجازی در این حوزه پرداخت و بیان کرد: اکثر جوانان ما در فضای مجازی سیر نی کنند و برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، باید آن را باید به بستر فضای مجازی بیاوریم.
سردار فلاح با بیان اینکه انتقال فرهنگ شهادت در بستر فضای مجازی محقق می‌شود، گفت: با محتوا سازی هوشمندانه و هنرمندانه فرهنگ ایثار و شهادت، در تبیین اثرگذار آن بکوشیم.
وی با اشاره به جنگ روانی دشمن علیه نظام اسلامی افزود: غول‌های رسانه‌ای دشمن با داده‌های غلط و شبهه افکنی در صدد تحریف واقعیت‌های انقلاب اسلامی هستند و در این فضا باید هوشمندانه عمل کنیم.
فرمانده دفاع مقدس با تاکید بر انتقال تاریخ، ادبیات و گفتمان انقلاب اسلامی در بین نسل جوان تصریح کرد: جهاد تبیین در مقابل غول رسانه‌ای دشمن اولویت همه قرار گیرد.
سردار فلاح با بیان اینکه همه در خصوص جهاد تبیین وظیفه دارند، گفت: دستاوردها و توانمندی‌های انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف باید برای مردم و بویژه نسل جوان تبیین شود.
وی با اشاره به تلاش‌های دشمن در ضربه زدن نظام اسلامی افزود: کوچک سازی پیشرفت و توانمندی‌های ایران اسلامی هدف اصلی دشمن است.
این فرمانده دفاع مقدس با تاکید بر جوان سازی در لایه‌های مدیریتی بیان کرد: در بدنه مسئولیتی باید از ظرفیت جوانان مؤمن و انقلابی استفاده شود.

منبع : خبرگزاری مهر