وزارت ارتباطات برای مسدود کردن برخی سیم‌ کارت‌ ها مجوز گرفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم، بند‌های (ژ) و (س) ماده ۸۵ لایحه برنامه را به تصویب رساندند. نمایندگان مجلس، وزارت ارتباطات را موظف کردند سیم‌کارت‌های متوفیان و اتباع غیرایرانی دارای اقامت موقت از کشور خارج‌‌شده را […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم، بند‌های (ژ) و (س) ماده ۸۵ لایحه برنامه را به تصویب رساندند. نمایندگان مجلس، وزارت ارتباطات را موظف کردند سیم‌کارت‌های متوفیان و اتباع غیرایرانی دارای اقامت موقت از کشور خارج‌‌شده را مسدود کند.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه برنامه هفتم، بند‌های (ژ) و (س) ماده ۸۵ لایحه برنامه را به تصویب رساندند.
 
بر اساس بند «ژ» ماده ۸۵ لایحه برنامه؛ قوه قضائیه مکلف است نسبت به برنامه ریزی و زمینه سازی برای کاهش جرم و جنایت با هدف کاهش ده درصدی (۱۰%) سالانه در مصادیق مهم آن توسط دستگاه‌های ذیربط اقدام و علاوه بر اعلام عمومی، بر اجرای آن نظارت و گزارش عملکرد دستگاه‌ها را اعلام نماید.
 
بر اساس بند س ماده ۸۵ لایحه برنامه؛ به منظور پیشگیری از وقوع جرائم مرتبط با سیم کارت‌های تلفن همراه یا شناسه‌های مخابراتی معادل آن، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است رأساً یا حسب اعلام قوه قضائیه سیم کارت‌های متوفیان، اشخاص حقوقی انحلال یافته یا تعطیل شده، اتباع غیرایرانی دارای اقامت موقت از کشور خارج شده، زندانیان در طول مدت حضور در زندان را جز در موارد دستور داده شده توسط مقام قضائی، تا زمان تعیین تکلیف توسط مالک قانونی حسب مورد یک طرفه یا مسدود نماید.