وزارت جهاد کشاورزی برای تولید نهاده‌های دامی برنامه‌ریزی کند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سهراب گیلانی در ادامه جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد قیمت نهاده‌های دامی، گفت: ۳۴۶۰ واحد تولید مرغ در کشور وجود دارد که نهاده‌های دامی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت کردند اما مرغ تولیدی خود را به ستاد […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سهراب گیلانی در ادامه جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد قیمت نهاده‌های دامی، گفت: ۳۴۶۰ واحد تولید مرغ در کشور وجود دارد که نهاده‌های دامی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت کردند اما مرغ تولیدی خود را به ستاد تنظیم بازار ندادند؛ این کار ظلمی آشکار است. وزارت جهاد کشاورزی چه می‌کند؟
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی، ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان چه کار می‌کردند که این میزان از مرغ احتکار شد؟ این سازمان‌ها برای نظارت بر قیمتگذاری و توزیع ایجاد شدند.
نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی افزود: ۸۰ درصد نهاده‌های دامی از خارج به کشور وارد می‌شود درحالی‌که امکان تولید نهاده‌های دامی در داخل کشور وجود دارد؛ باید وزارت جهاد کشاورزی برای این موضوع برنامه‌ریزی کند.
گیلانی ضمن انتقاد از عدم اتصال سامانه‌های بندر، گمرک، بازارگاه و تجارت گفت: این عدم هماهنگی موجب رانت و فساد می‌شود. وزارت جهاد کشاورزی و دولت باید این سامانه‌ها را با هم هماهنگ کنند.