وزرای خارجه آمریکا و روسیه در کامبوج دیدار می‌کنند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الجزیره، کاخ سفید اعلام کرد «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست اتحادیه کشوهای جنوب‌شرق آسیا (آسه‌آن) در کامبوج با «سرگئی لاوروف»، همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. گفته می‌شود موضوع تبادل زندانی‌ها، محور اصلی گفت‌وگوی دو طرف خواهد بود. وزرای خارجه آمریکا و روسیه […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الجزیره، کاخ سفید اعلام کرد «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست اتحادیه کشوهای جنوب‌شرق آسیا (آسه‌آن) در کامبوج با «سرگئی لاوروف»، همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
گفته می‌شود موضوع تبادل زندانی‌ها، محور اصلی گفت‌وگوی دو طرف خواهد بود.
وزرای خارجه آمریکا و روسیه ۷ مرداد برای نخستین بار پس از جنگ اوکراین در تماسی تلفنی با هم گفت‌وگو کردند و درباره مسئله تبادل زندانی‌ها و مسائل جنگ اوکراین رایزنی کردند. این گفت‌وگوی تلفنی به درخواست طرف آمریکایی انجام شد.
وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که در گفت‌وگو با وزیر خارجه روسیه، به او فشار آورده تا پیشنهاد واشنگتن برای آزادی «بریتنی گرینر و پل ویلان» دو آمریکایی بازداشت شده در روسیه را بپذیرد. از سوی دیگر رسانه‌های روسیه اعلام کردند که وزیر امور خارجه روسیه به همتای آمریکایی خود پیشنهاد بازگشت به «دیپلماسی سکوت» در مورد تبادل زندانیان را داده است.