وزش باد خیلی شدید و طوفان گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان

محسن حیدری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی، افزود: از صبح چهارشنبه تا دوشنبه (۲۹ شهریور تا ۳ مهر) وزش باد شدید تا خیلی شدید و طوفان گردوخاک برای مناطق شمالی استان پیش‌بینی می‌شود. وی ادامه داد: براساس داده‌های نقشه‌های پیش بینی و پیش یابی هواشناسی، طی […]

محسن حیدری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی، افزود: از صبح چهارشنبه تا دوشنبه (۲۹ شهریور تا ۳ مهر) وزش باد شدید تا خیلی شدید و طوفان گردوخاک برای مناطق شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: براساس داده‌های نقشه‌های پیش بینی و پیش یابی هواشناسی، طی این مدت احتمال افزایش غبار و بادوگردوخاک برای زاهدان و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گردوخاک در نوار شرقی استان از میرجاوه تا سراوان و مناطق غربی استان از شورگز تا دلگان، فنوج و زرآباد وجود دارد.
وی با بیان این مطلب که دمای هوا از چهارشنبه بتدریج حدود ۴ تا ۶ درجه در نیمه شمالی استان کاهش می‌یابد، توصیه کرد: از ترددهای غیر ضرور در فضای باز در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری و رعایت حداکثری مقررات رانندگی به سمت شمال استان، خراسان جنوبی و کرمان در نظر گرفته شود.
وی اضافه کرد: از کار در ارتفاع پرهیز و از گلخانه‌ها محافظت و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.