وزیر بهداشت عراق استعفا داد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از بغداد الیوم، منابع عراقی اعلام کردند که حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق استعفای خود را تقدیم مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق کرده است. حسن التمیمی امروز سه شنبه طی نشست کابینه عراق استعفای خود را به الکاظمی تقدیم کرد. نخست وزیر عراق هم با این استعفا موافقت کرد. […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از بغداد الیوم، منابع عراقی اعلام کردند که حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق استعفای خود را تقدیم مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق کرده است.

حسن التمیمی امروز سه شنبه طی نشست کابینه عراق استعفای خود را به الکاظمی تقدیم کرد.

نخست وزیر عراق هم با این استعفا موافقت کرد.

گفتنی است شواری وزیران عراق در جلسه امروز خود به توصیه های ارائه شده از سوی کمیته تحقیق درباره حادثه بیمارستان ابن الخطیب رای مثبت داد که بخشی از این توصیه ها درباره مجازات انضباطی برای سلمان حامد علی، مدیر بیمارستان ابن الخطیب، نعیم کاظم مزیعل معاون اداری بیمارستان، احمد جسام علی، مسئول نیروهای امدادی بوده است به گونه ای که پست هایی که دارند کنار گذاشته شوند و مدیر بیمارستان نیز طبق قانون تنزیل درجه داده شود.

شایان ذکر است در آتش سوزی هفته گذشته بیمارستان ابن الخطیب که ویژه بیماران کرونایی در بغداد بود، دست کم ۱۳۰ نفر جان خود را  از دست داده و ده ها نفر دیگر نیز مصدوم شدند.