وزیر خارجه اتریش خواستار احیای دیپلماسی برای حفظ برجام شد

وزارت امور خارجه اتریش با انتشار توئیتی ضمن اعلام این خبر، برجام را بهترین سازوکار برای جلوگیری از رقابت تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه توصیف کرد و خواستار احیای دیپلماسی برای حفظ این توافق شد. گفتنی است، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان و رئیس هیئت کشورمان در نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز […]

وزارت امور خارجه اتریش با انتشار توئیتی ضمن اعلام این خبر، برجام را بهترین سازوکار برای جلوگیری از رقابت تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه توصیف کرد و خواستار احیای دیپلماسی برای حفظ این توافق شد.
گفتنی است، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان و رئیس هیئت کشورمان در نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز (چهارشنبه) با الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش مهر، در این ملاقات که در فضایی دوستانه برگزار شد، روابط دوجانبه مرور و ضمن تأکید بر اراده دو طرف برای تعمیق همکاری‌های فیمابین در حوزه‌های مختلف، در خصوص مسائل مورد علاقه طرفین رایزنی شد.
در این دیدار همچنین آخرین وضعیت گفت و گوهای نشست کمیسیون مشترک برجام در وین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عراقچی ضمن تشکر از تلاش‌ها و مهمان نوازی های دولت اتریش، مواضع کشورمان در این خصوص و لزوم رفع کامل تحریم‌ها و گام‌های عملی که دولت آمریکا باید برای بازگشت به برجام بردارد را تبیین کرد.
شالنبرگ نیز ضمن تأکید بر آمادگی دولت اتریش برای ارائه تسهیلات لازم و بذل هرگونه تلاش برای ایجاد فضایی مناسب به منظور برگزاری این گفت و گوها در وین ابراز داشت که «برجام و تداوم آن به نفع همه ماست».
در این دیدار، قائم مقام وزیر خارجه اتریش و سفیر کشورمان در اتریش نیز حضور داشتند.