وصول مطالبات از عراق، پاکستان و افغانستان در زمینه صادرات برق

به گزارش سردبیر پرس، محمد اله داد، معاون انتقال و تجارت خارجی شرکت توانیر گفت: هر جا برق صادر شود به جد دنبال وصول مطالبات آن هستیم، در یک سال اخیر از عراق، پاکستان و افغانستان، وجوه صورتحساب‌هایی که صادر شده است، دریافت کرده‌ایم. وی افزود: به هر حال قراردادی که منعقد شده، مالی است […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد اله داد، معاون انتقال و تجارت خارجی شرکت توانیر گفت: هر جا برق صادر شود به جد دنبال وصول مطالبات آن هستیم، در یک سال اخیر از عراق، پاکستان و افغانستان، وجوه صورتحساب‌هایی که صادر شده است، دریافت کرده‌ایم.
وی افزود: به هر حال قراردادی که منعقد شده، مالی است و ما باید بتوانیم همه حقوق کشور را بگیریم، از این نظر که وزارت نیرو به لحاظ مالی نیز قراردادها را به نتیجه برساند و مبالغ را بگیرد، هیچ کوتاهی نکرده، آنچنان که در ماه‌های اخیر نیز گشایش‌های خوبی انجام شده و از این نظر شرایط خوبی داریم.
معاون انتقال و تجارت خارجی شرکت توانیر اظهار کرد: به لحاظ مالی، این جابه‌جایی پول مشکلاتی داشت که رفع شده و عمده صورتحساب‌هایی که صادر کرده‌ایم نقد شده است. همچنین از بخشی از آن برای جبران و تسویه بدهی به کشورهایی که از آن‌ها برق وارد شده بهره می‌گیریم.
منبع : مهر نیوز