وضعیت بحرانی ذخایر آبی استان کرمانشاه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به بحرانی بودن وضعیت ذخایر آبی استان گفت: خشکسالی امسال در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کاکاوند در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: استان کرمانشاه با ۳۵ درصد کاهش بارش نسبت به سال گذشته بالاترین […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به بحرانی بودن وضعیت ذخایر آبی استان گفت: خشکسالی امسال در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کاکاوند در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: استان کرمانشاه با ۳۵ درصد کاهش بارش نسبت به سال گذشته بالاترین میزان کاهش بارندگی در کشور را داراست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در چشمه‌ها ۷۰ درصد کاهش آبدهی و در چاه‌ها نیز ۳ لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم، افزود: مصرف سرانه آب در کرمانشاه ۲۲۳ لیتر در روز است که ۵۳ لیتر بالاتر از میانگین کشوری می باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خاطرنشان کرد: برای اینکه کمبود آب تا حدودی جبران شود قرار است در تیرماه ۷ حلقه چاه جدید و تصفیه خانه «عمر مل» با ظرفیت هزار لیتر بر ثانیه به مدار اضافه شود.
کاکاوند تصریح کرد: با توجه به شرایط ناپایدار تأمین آب در استان از مردم درخواست داریم در مصرف آب صرفه جویی کنند.

منبع : سردبیر پرس