وضعیت راه ها و محورهای مواصلاتی استان تهران تشریح شد

عادل مصدقی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: از بامداد امروز ششم مرداد که شروع بارندگی‌ها را با توجه به هشدار سطح نارنجی که از طریق اداره کل هواشناسی صادر می‌شود را در سطح استان تهران داشتیم اداره راهداری هم در حالت آماده باش کامل بود. مصدقی با بیان اینکه طبق پیش بینی‌ها […]

عادل مصدقی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: از بامداد امروز ششم مرداد که شروع بارندگی‌ها را با توجه به هشدار سطح نارنجی که از طریق اداره کل هواشناسی صادر می‌شود را در سطح استان تهران داشتیم اداره راهداری هم در حالت آماده باش کامل بود.
مصدقی با بیان اینکه طبق پیش بینی‌ها در خواست برای استقرار ماشین آلات در نقاط مستعد سیل و ریزش سنگ داده و مستقر شد و آماده باش کامل نیروها و حضور مستمر رؤسای ادارات را داشتیم گفت: با توجه به آمادگی‌ها لازم عوامل راهداری در محل خدمت و وقوع سیل امام زاده داوود حاضر بودند و به محض شروع بارش‌ها رصد لحظه‌ای انجام می‌شد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران بیان داشت: بر اساس پیش بینی‌ها شدت بارندگی‌ها همراه با رگبار و رعد و برق در ارتفاعات شمال و شمال شرق استان تهران به وقوع پیوست و ما در جاده امامزاده داوود ارتفاعات امامزاده داوود در محدوده خود امامزاده در بحث اداره راه فقط ریزش سنگ‌های بزرگ و کوچک را داشتیم که بلافاصله با بیل و لودر محوطه پاکسازی می‌شد.
وی با بیان اینکه در محوطه امام زاده شدت رسوبات و گل و لای زیاد است افزود: این محوطه خارج از حوزه راهداری استان تهران می‌باشد اما نیروهای راهداری برای پاکسازی کمک می‌کنند.
مصدقی در خصوص وضعیت بارش در محورهای دیگر استان تهران گفت: در حوزه فشم در محور عمامه – راحت آباد و محور اوشان به سمت آهار، ایگل و روبار قصران و لواسان بزرگ و کوچک شمیرانات هم ریزش سنگ و هم وقوع سیلاب را به صورت موضعی داشتیم که آب شستگی وجود داشت.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران عنوان داشت: در محور امام رضا در محدوده‌های قیامدشت، پاکدشت و مسیر تهران – مشهد نیز گل و لای و رسوبات به صورت مقطعی داشتیم که با ماشین آلات راهداری پاکسازی و نظافت انجام شده است.
در بخش رودهن شهرستان پردیس در محور وسکاره به آردینه به سمت جبل ریزش کوه همراه با سنگ‌های رشت و ریز و رسوبات را داشتیم که همکاران همچنان فعال هستند و ماشین آلات راهداری جهت پاکسازی در حال کار هستند و ترافیک محور مقطعی و در بعضی نقاط در روند است.
محور کیلان به ساران حوزه دماوند به طور مقطعی آبگرفتگی داشتیم که پاکسازی انجام شده و سایر نقاط مثل شهریار و رباط کریم و اسلامشهر و ورامین و فیروزکوه مشکلی نداریم و همچنان عوامل راهداری در تا روز جمعه در حالت آماده باش هستند.