وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل پاوه

منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل شهرستان پاوه که از عصر امروز طعمه حریق شده همچنان در آتش می‌سوزد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: در پی گزارش واصله مبنی بر وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل پاوه، بلافاصله محیط بانان باینگان و شهرستانهای […]

منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل شهرستان پاوه که از عصر امروز طعمه حریق شده همچنان در آتش می‌سوزد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: در پی گزارش واصله مبنی بر وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل پاوه، بلافاصله محیط بانان باینگان و شهرستانهای پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر جهت عملیات اطفاء حریق به منطقه اعزام شدند.
فریدون یاوری با بیان اینکه شعله‌های آتش در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل هم اکنون در حال پیشروی است، گفت: تلاش برای عملیات اطفاء حریق از سوی محیط بانان، نیرو‌های نظامی، امدادی و مردمی همچنان ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه صعب العبور بودن منطقه و شیب تند عملیات اطفاء را با کندی مواجه کرده است.
یاوری اظهار داشت: تمامی همکاران محیط زیست استان هم اکنون در حالت آماده باش قرار دارند و در صورت لزوم از سایر شهرستانهای استان نیروی کمکی به منطقه اعزام خواهد شد.
منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با وسعت بیش از ۲۵هزار هکتار در ۱۳کیلومتری جنوب غربی شهرستان پاوه قرار دارد و دارای گونه‌های مهم و متنوع گیاهی و جانوری است.

منبع : سردبیر پرس