وقوع درگیری‌های شدید در محورهای مختلف غزه

سردبیر پرس، گروه بین الملل: جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی قبل به شدت مناطق مختلف نوار غزه به ویژه مناطق شمالی این باریکه را هدف حمله های هوایی خود قرار دادند. نیروهای مسلح یمن: تمام کشتی‌های رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهیم سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: بر اساس مسئولیت دینی، اخلاقی و ملی‌مان […]

سردبیر پرس، گروه بین الملل: جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی قبل به شدت مناطق مختلف نوار غزه به ویژه مناطق شمالی این باریکه را هدف حمله های هوایی خود قرار دادند.
نیروهای مسلح یمن: تمام کشتی‌های رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهیم
سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: بر اساس مسئولیت دینی، اخلاقی و ملی‌مان مبنی بر حمایت از ساکنان نوار غزه، تمام کشتی هایی که پرچم رژیم صهیونیستی را با خود حمل کنند هدف قرار می دهیم.
وی تأکید کرد: کشتی های متعلق به شرکت های اسرائیلی و یا کشتی هایی که توسط این شرکت ها به کار گرفته شده اند را نیز هدف قرار می دهیم.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: یمن از تمام کشورهای جهان می خواهد شهروندان خود را که در میان نیروهای این کشتی ها مشغول به کار هستند از تیررس این حملات دور نگه دارند. کشورهای جهان نباید با این کشتی ها همکاری داشته و باید از آنها دور باشند.

درگیری‌های شدید میان رزمندگان فلسطینی و متجاوزان در محورهای غزه
درگیری های شدیدی میان نیروهای مقاومت فلسطین و اشغالگران صهیونیست در محور شرقی نزدیک محله الزیتون در جریان است.
خبرنگار المیادین گزارش داد که اشغالگران صهیونیست نتوانسته اند در محورهای شرقی نوار غزه پیشروی کنند چرا که به سد محکم نیروهای فلسطینی و ایستادگی قهرمانانه آنها برخورد کرده اند.
نیروهای مقاومت همچنین موفق شدند تجهیزات نظامیان صهیونیست در محله الزیتون را هدف قرار داده و منهدم کنند. رزمندگان فلسطینی وابسته به سرایا القدس تجهیزات نظامیان صهیونیست را در منطقه الصفطاوی واقع در شمال نوار غزه با حملات راکتی منهدم کردند.
این نیروها با متجاوزان در بیت لاهیا و بیت حانون درگیر شده اند. همچنین المیادین به نقل از رسانه های عبری زبان گزارش داد که ۶ موشک از سمت لبنان به سمت الجلیل غربی واقع در اراضی اشغالی شلیک شده است.
از سوی دیگر سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که دست کم ۲ تن از نظامیان این رژیم در درگیری های شمال نوار غزه به هلاکت رسیده اند.

روزنامه «دیلی میل»: بالن‌های جاسوسی پیشرفته اسرائیل در نزدیکی غزه کار نمی‌کردند
روزنامه انگلیسی دیلی میل به نقل از منابع امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش داد که بالن های جاسوسی مستقر در مرز غزه که می توانست عملیات نیروهای فلسطینی در ۷ اکتبر را مخابره کند از دور خارج شده و کار نمی کنند.
در ادامه این گزارش آمده است: این بالن ها آنطور که باید و شاید تعمیر نشده و از آنها مراقبت نشده است. سه بالن از هفت بالن مستقر در مرز غزه کار نمی کردند که همین مساله باعث به وجود آمدن خلا بزرگ در سیستم اطلاعاتی اسرائیل شده است.
دیلی میل اضافه کرد: بالن های اسکای استار سفید مملو از گاز هلیوم که بخش اصلی روند اطلاعاتی اسرائیل در قبال غزه را تشکیل می دهند با تجهیزات پیشرفته نظیر دوربین ها و سنسورهای حرارتی و برنامه های جاسوسی مجهز شده اند اما در زمان آغاز حمله نیروهای فلسطینی به اسرائیل کار نمی کردند.
این روزنامه در ادامه نوشت: علاوه بر این تنها ۲ تیپ از ۳۲ تیپ ارتش اسرائیل در نزدیکی مرزهای غزه مستقر بودند.

بمباران شدید مناطق مسکونی سراسر غزه
حمله های جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نوار غزه با شدت قبل ادامه دارد به طوری که این جنگنده‌ها منازل مسکونی در محله الجنینه واقع در شرق رفح در جنوب نوار غزه را بمباران کردند. این جنگنده‌های متجاوز سلسله حملاتی را علیه منطقه تل الزعتر واقع در شمال نوار غزه و اطراف بیمارستان اندونزی انجام دادند.
در جریان حمله های هوایی علیه منازل مسکونی اطراف یک بیمارستان در جنوب شرق خانیونس چند فلسطینی به شهادت رسیده و چند تن دیگر نیز زخمی شدند.
فلسطین الیوم نیز گزارش داد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مناطق شمالی نوار غزه را به شدت بمباران کرده اند.

پیام عباس به بایدن: حملات به غزه پایان یابد / احتمال متشنج شدن کرانه باختری
از سوی دیگر روزنامه رای الیوم گزارش داد که محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در پیامی خطاب به جو بایدن رییس جمهور آمریکا خواهان مداخله فوری برای توقف نسل کشی و همچنین کمک رسانی به ساکنان غزه شد.
وی در جریان سخنرانی تلویزیونی خود خطاب به بایدن گفت: رییس جمهور آمریکا با توجه به جایگاه بین المللی این کشور مسئولیت ویژه ای در قبال تحولات منطقه و تأثیرگذاری بر مقامات اشغالگر دارد و باید برای توقف فوری حملات علیه نوار غزه و کمک رسانی به مردم این منطقه وارد عمل شود. تجاوزات عناصر اشغالگر و اقدامهای تروریستی شهرک نشینان علیه ساکنان کرانه باختری و قدس نیز که ممکن است به یک انفجار قریب الوقوع بیانجامد باید متوقف شود.

عباس اضافه کرد: ملت فلسطین حق دارد در سرزمین خود با آزادی و کرامت زندگی کند. فلسطینی‌ها در سرزمین خود ایستادگی خواهند کرد تا به حقوق مشروعشان در خصوص استقلال و تشکیل کشور مستقل به مرکزیت قدس دست پیدا کنند. کشتار مردم ما فراتر از صبر و تحمل انسانی است. آمریکا منتظر چیست؟ این میزان خون ریزی و نسل کشی برای بیدار شدن وجدان جهانیان کافی نیست؟
مقاله جنجال برانگیز هاآرتص / «حمله به جشنوار موسیقی کار خود اسرائیل بود»
از سوی دیگر انتشار یک مقاله در روزنامه صهیونیستی هاآرتص در خصوص تحولات ۷ اکتبر جنجال برانگیز شد. در این مقاله آمده است: تحقیقات پلیس اسرائیل نشان می‌دهد که حملات هوایی که روز ۷ اکتبر یک جشنواره موسیقی نزدیک منطقه ریعیم در اطراف نوار غزه را هدف قرار داد توسط اسرائیل صورت گرفته است.
در ادامه این مقاله آمده است: تحقیقات اولیه پلیس نشان می‌دهد که بالگرد اسرائیلی روز ۷ اکتبر شرکت کنندگان در این جشنواره را بمباران کرده است. نیروهای حماس در این تاریخ (آغاز عملیات طوفان الاقصی) اطلاعی در خصوص برگزاری این مراسم که طی آن ۳۶۴ نفر کشته شدند نداشتند.
روزنامه انگلیسی دیلی میل نیز گزارش داد: منابع امنیتی اسرائیل اعلام کرده اند که بالن‌های جاسوسی که می‌توانست نسبت به حملات ۷ اکتبر به ارتش اسرائیل هشدار دهد خارج از دور بوده و تعمیر نشده بودند.
روزنامه هاآرتص همچنین نوشت: زمانی باقی نمانده و هر لحظه که می‌گذرد سرنوشت ساز است. به نظر می‌رسد نتانیاهو بیشتر از آنکه نگران جان اسرای اسرائیلی باشد نگران بقای دولت خود است.

حمله گسترده اشغالگران به شمال و جنوب کرانه باختری / شهادت و زخمی شدن فلسطینی‌ها
خبرنگار الجزیره گزارش داد اشغالگران صهیونیست با شدت بیشتری نسبت به روزهای گذشته به مناطق مختلف کرانه باختری حمله کردند. این متجاوزان از چند محور به شهر جنین یورش بردند و با تجهیزات خود اقدام به تخریب زیرساخت‌های این شهر کردند.
عناصر ارتش رژیم صهیونیستی همچنین به شهر نابلس یورش بردند. حملات نظامیان صهیونیست بیت لحم، بیت ساحور و الخلیل در جنوب کرانه باختری و قلقیلیه، طوباس و جنین در شمال این منطقه را نیز در بر می‌گیرد.
ارتش رژیم اشغالگر در جریان یورش به این مناطق به سمت فلسطینی شلیک کرد که در جریان این حملات یک جوان فلسطینی در محله المطار و اطراف اردوگاه قلندیا در شمال قدس زخمی شد.
هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که یک جوان فلسطینی دیگر در جریان درگیری با نظامیان صهیونیست در اردوگاه بلاطه واقع در شرق نابلس زخمی شد.
گردان قباطیه وابسته به سرایا القدس نیز اعلام کرد که رزمندگان فلسطینی نظامیان صهیونیست و تجهیزات آنها را با استفاده از نارنجک در منطقه قباطیه واقع در جنوب غرب جنین هدف قرار دادند.
گزارش‌های خبری از وقوع درگیری‌های شدید میان فلسطینی‌ها و عناصر متجاوز در اردوگاه جنین حکایت دارد. همچنین یک جوان فلسطینی در درگیری‌های منطقه طمون واقع در جنوب طوباس در شمال کرانه باختری زخمی شد.
هلال احمر فلسطین اعلام کرد که یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در ورودی اردوگاه جنین به شهادت رسید. همچنین یک جوان فلسطینی دیگر به ضرب گلوله اشغالگران در اردوگاه الدهیشه واقع در بیت لحم به شهادت رسید.
حمله عناصر رژیم صهیونیستی به اردوگاه عایده واقع در شمال بیت لحم نیز یک شهید برجای گذاشت.
از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت ۲ نظامی صهیونیست و زخمی شدن یک تن دیگر در درگیری‌های شمال نوار غزه اذعان کرد.
در حال تکمیل

منبع : مهر نیوز