وقوع کولاک برف در اصفهان/ دما تا ۷ درجه افزایش دارد

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه از عصر امروز به تدریج افزایش ابر را در نیمه غرب و جنوب استان شاهد هستیم، اظهار داشت: فعالیت این سامانه از نیمه شب تا صبح فردا سه‌شنبه شدت می‌یابد و برف و باران به ویژه غرب، جنوب و مناطق مرکزی استان از جمله […]

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه از عصر امروز به تدریج افزایش ابر را در نیمه غرب و جنوب استان شاهد هستیم، اظهار داشت: فعالیت این سامانه از نیمه شب تا صبح فردا سه‌شنبه شدت می‌یابد و برف و باران به ویژه غرب، جنوب و مناطق مرکزی استان از جمله شهر اصفهان را فرا می‌گیرد.

او با بیان اینکه بارش توأم برف و باران با مه‌گرفتگی و کاهش دید همراه است، خاطرنشان کرد: وزش باد شدید موقتی و کولاک برف به اختلال در تردد شهری و جاده‌ای به ویژه در محورهای غرب و جنوب استان منجر می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان توصیه کرد: هم استانی‌ها از سفر غیر ضرور و کوهنوردی در ۲۴ ساعت پیش رو بپرهیزند و در صورت لزوم تردد، تجهیزات زمستانی و سوخت کافی همراه داشته باشند.

هنرمند ادامه داد: روز سه‌شنبه با تداوم بارش‌ها در سطح استان، وزش باد به نسبت شدید تا شدید را به ویژه در مناطق غربی و جنوبی نیز انتظار داریم.

او با اشاره به افزایش پنج تا هفت درجه‌ای دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به یک درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان اضافه کرد: بوئین و میاندشت با دمای پنج درجه سانتیگراد زیر صفر و چوپانان با دمای ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر