پادشاه اردن رسیدگی به پرونده «شاهزاده حمزه» را به عموی خود سپرد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، دربار پادشاهی اردن روز دوشنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که «عبدالله دوم» پادشاه این کشور مسئولیت رسیدگی به پرونده جنجالی شاهزاده «حمزه بن حسین» ولیعهد سابق این کشور را به عموی خود، شاهزاده «حسن بن طلال» سپرده است. دربار پادشاهی اردن در ادامه اعلام کرد […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، دربار پادشاهی اردن روز دوشنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که «عبدالله دوم» پادشاه این کشور مسئولیت رسیدگی به پرونده جنجالی شاهزاده «حمزه بن حسین» ولیعهد سابق این کشور را به عموی خود، شاهزاده «حسن بن طلال» سپرده است.

دربار پادشاهی اردن در ادامه اعلام کرد که شاهزاده حسن با شاهزاده حمزه تماس گرفته و «شاهزاده حمزه پایبندی خود به رویکرد و اصول خاندان هاشمی را تأیید کرده است».

گفتنی است، شنبه شب نیروهای امنیتی اردن از دستگیری ۲۰ تن از جمله شاهزاده «حمزه بن حسین» ولیعهد سابق این کشور و یکی از مشاوران نزدیک عبدالله دوم به اتهام «تهدید علیه ثبات و امنیت کشور» خبر داد.

گفتنی است که شاهزاده «حمزه بن حسین» بزرگترین پسر «ملک حسین» است که به اتهام دسیسه چینی برای سرنگونی برادر ناتنی خود «عبدالله دوم» بازداشت شد. مقامات اردنی در ابتدا بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین را تکذیب کردند، اما او با انتشار یک فایل صوتی ادعای آنها را رد کرد و گفت: «من در حال حاضر در بازداشت خانگی به سر می‌برم. معتقدم که دولت حاکم یک دولت بی کفایت و فاسد است».