پادشاه اردن نسبت به نقض ادامه دار حقوق فلسطینیان هشدار داد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپوتنیک، «عبدالله دوم» پادشاه اردن هاشمی در گفتگو با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید کرد که نقضِ حقوق فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی عامل اصلی ایجاد تنش در فلسطین اشغالی بوده است. پادشاه اردن در ادامه گفتگو با گوترش توضیح داد: «هیچ راهبرد دیگری به جز […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپوتنیک، «عبدالله دوم» پادشاه اردن هاشمی در گفتگو با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد تأکید کرد که نقضِ حقوق فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی عامل اصلی ایجاد تنش در فلسطین اشغالی بوده است.

پادشاه اردن در ادامه گفتگو با گوترش توضیح داد: «هیچ راهبرد دیگری به جز راه حل دو دولتی برای پایان دادن به بحران فلسطین وجود ندارد. باید یک دولت مستقل فلسطینی با ریاست مستقل و خودمختار در داخل اراضی ۱۹۶۷ با پایتختی قدس شرقی تشکیل شود».

عبدالله دوم در ادامه ضمن هشدار به مقامات رژیم اشغالگر درباره گام‌های ضد حقوق بشری در قدس اشغالی به ویژه علیه مسجد مبارک الاقصی و تلاش برای بیرون راندن فلسطینیان از منازلشان در محله شیخ جراح گفت که اردن همچنان به تلاش‌های خود برای حمایت از مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس اشغالی ادامه خواهد داد.

وی در پایان نیز نقش جامعه بین‌الملل برای توقف جنایات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان بویژه جنگ علیه نوار غزه را حیاتی توصیف کرد.