پالایشگاه نفت کربلا افتتاح می شود

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، احسان عبدالجبار اعلام کرد که پروژه ساخت پالایشگاه نفت کربلا در سپتامبر ۲۰۲۲ به بهره‌برداری می‌رسد. خبرگزاری دولتی عراق به نقل از وزیر نفت این کشور اظهار کرد که با تکمیل ساخت این پالایشگاه، نیاز بغداد به واردات ۹۰ درصد از فرآورده‌های نفتی برطرف می‌شود. به گزارش […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، احسان عبدالجبار اعلام کرد که پروژه ساخت پالایشگاه نفت کربلا در سپتامبر ۲۰۲۲ به بهره‌برداری می‌رسد.
خبرگزاری دولتی عراق به نقل از وزیر نفت این کشور اظهار کرد که با تکمیل ساخت این پالایشگاه، نیاز بغداد به واردات ۹۰ درصد از فرآورده‌های نفتی برطرف می‌شود.
به گزارش وزارت نفت، عراق همچنین قصد دارد تولید نفت و گاز خود را به‌طور قابل توجهی افزایش دهد. عبدالجبار ماه گذشته اعلام کرده بود که عراق قصد دارد ظرفیت تولید نفت خود را تا سال ۲۰۲۹ به ۸ میلیون بشکه در روز برساند. مقدار تولید کنونی نفت عراق ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است.
وی همچنین گفته بود عراق قصد دارد تولید گاز خود را تا سال ۲۰۲۵ به ۴ تا ۵ میلیارد فوت‌مکعب برساند. این رقم اکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون فوت مکعب است.