پایانه مرزی رازی خوی اردیبهشت امسال افتتاح می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عادل نجف زاده ظهر دوشنبه در جریان بازدید از روند اجرای پایانه مرزی رازی خوی، افزود: پایانه رازی به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشور با صرف اعتبار بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان تا اواخر اردیبهشت سال جاری به دست وزیر راه افتتاح می‌شود. وی با بیان اینکه این طرح ۹ […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عادل نجف زاده ظهر دوشنبه در جریان بازدید از روند اجرای پایانه مرزی رازی خوی، افزود: پایانه رازی به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشور با صرف اعتبار بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان تا اواخر اردیبهشت سال جاری به دست وزیر راه افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح ۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا داشته و در سه طبقه اجرایی شده که در آستانه بهره برداری قرار گرفته است، ادامه داد: این پایانه مرزی در حال ساخت، دارای محل مخصوص ورود و خروج مسافران، بخش مربوط به ترانزیت و قسمت اداری است.
نجف زاده اضافه کرد: پایانه مرزی رازی یکی از بزرگترین پایانه‌های مرزی کشور است که انتظار می‌رود با تکمیل آن و محور خوی – قطور- رازی در دوران پسا کرونا، تحول زیادی در حوزه تجارت مرزی و بین المللی از طریق این مرز صورت گیرد، بهره‌برداری از این طرح می‌تواند سبب ارتقای سهم صادرات غیرنفتی و درآمد از طریق ترانزیت بین المللی برای کشور باشد.
وی همچنین از سفر معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور به شهرستان خوی خبر داد و گفت: داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری کشور، فروردین ماه جاری برای حل و فصل مشکلات حوزه راه‌های خوی و چایپاره و نیز بررسی آخرین مراحل احداث و تجهیز پایانه رازی به خوی سفر می‌کند.
رئیس گروه دوستی ایران و ترکیه با بیان اینکه این پایانه در نقطه هم پیوندی اقتصاد ایران و اقتصاد جهان قرار گرفته است، تصریح کرد: افتتاح پایانه زیبای رازی هدیه‌ای ارزشمند به مردم کل کشور و مسافران و گردشگران و تجار داخلی و خارجی است که در تردد از مرز رازی خوی بهترین و با کیفیت ترین خدمات را دریافت کنند.
مرز رازی خوی نزدیک ترین مرز ریلی و زمینی ایران به کشور ترکیه و اروپا است که به علت نزدیکی ۴۰۰ کیلومتری به ترکیه مورد توجه و تردد گسترده مسافران داخلی و خارجی است.

منبع : مهر نیوز