پایان هفته ای آفتابی و نیمه ابری در انتظار گیلانی ها

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: بررسی این الگوها نشان دهنده فعالیت سامانه توده هوای غالباً پایدار در منطقه است. وی با بیان اینکه شرایط افزایش نسبی دما در استان گیلان فراهم می‌شود، ادامه داد: دمای هوای استان گیلان تا فردا ۲ تا […]

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: بررسی این الگوها نشان دهنده فعالیت سامانه توده هوای غالباً پایدار در منطقه است.
وی با بیان اینکه شرایط افزایش نسبی دما در استان گیلان فراهم می‌شود، ادامه داد: دمای هوای استان گیلان تا فردا ۲ تا ۴ درجه افزایش می‌یابد.
دادرس با اشاره به اینکه این سامانه تا صبح پنجشنبه در گیلان فعالیت می‌کند، افزود: وزش باد، اختلاف دما در شب و نیمه روز، یخبندان صبحگاهی و شبانگاهی نیز در استان پیش بینی می‌شود.
وی گفت: در این مدت دریا برای فعالیت‌های دریانوردی و صید مناسب است.
مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه امروز شهر رشت مرکز استان دمای ۱۰ درجه بالای صفر را تجربه کرده است، افزود: برای چهارشنبه آسمان شهر رشت کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و احتمال وقوع پدیده مه پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: دمای هوای رشت نیز برای بین ۲ تا ۱۳ درجه سانتیگراد در نوسان است.

منبع : خبرگزاری مهر