پدافند هوایی برای مقابله با هرگونه شرایط غیرمنتظره آماده‌باش است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، کره شمالی به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد حدفاصل ۲۲ نوامبر و اول دسامبر، با استفاده از موشک بالستیک اقدام به پرتاب ماهواره کند؛ فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در واکنش به این خبر گفت که سامانه‌های پدافند هوایی توکیو برای مقابله با هرگونه شرایط غیرقابل […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، کره شمالی به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد حدفاصل ۲۲ نوامبر و اول دسامبر، با استفاده از موشک بالستیک اقدام به پرتاب ماهواره کند؛ فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن در واکنش به این خبر گفت که سامانه‌های پدافند هوایی توکیو برای مقابله با هرگونه شرایط غیرقابل پیش‌بینی آمادگی دارند.
کیشیدا گفته است که سامانه‌های پدافندی ژاپن از جمله ناوشکن «آگیس» و موشک‌های پدافندی PAC-۳، در صورت بروز هرگونه «شرایط غیرمنتظره»، در حالت آماده‌باش قرار دارند.
با این حال، نخست وزیر ژاپن مدعی شده است که پرتاب ماهواره از جانب کره شمالی، ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه پیونگ‌یانگ است.
وی اضافه کرد: حتی اگر هدف(کره شمالی) پرتاب ماهواره با استفاده از فناوری موشک بالستیک باشد، ناقض مجموعه‌ای از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل خواهد بود. این مساله همچنین امنیت ملی را به شدت تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
به گفته نخست وزیر ژاپن، توکیو با همکاری آمریکا و همچنین در قالب مشارکت سه‌جانبه با حضور کره جنوبی، همچنان تدابیر لازم به منظور جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات را اتخاذ خواهد کرد.
کره شمالی پیش‌تر به گارد ساحلی ژاپن درباره برنامه‌اش جهت پرتاب یک ماهواره به فضا در فاصله ۲۲ نوامبر تا اول دسامبر، اطلاع‌رسانی کرد.
شین وون-سیک، وزیر دفاع کره جنوبی ۱۹ نوامبر گفت که کره شمالی برای شکست دادن سئول در حوزه پرتاب ماهواره، ظرف یک هفته یا تا پایان نوامبر نخستین ماهواره تجسسی خود را پرتاب خواهد کرد. پیش‌تر سئول اعلام کرده بود که ۳۰ نوامبر نخستین ماهواره نظامی خود را پرتاب خواهد کرد.
کره شمالی در ماه‌های مه و آگوست، دو تلاش ناموفق در پرتاب نخستین ماهواره تجسسی به فضا داشت. پیونگ‌یانگ در ماه اکتبر از سومین تلاش خود خبر داد اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.