پرتاب موشک اسپیس ایکس برای چهارمین بار به تاخیر افتاد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپیس، موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس روز گذشته آماده بود ماهواره CSG-۲ را از مقر فضایی کیپ کاناورال به مدار زمین ببرد. اما یک کشتی تفریحی در منطقه ممنوعه کیپ کاناورال در حال تردد بود و نتوانست در زمان پرتاب موشک از آنجا خارج شود. جسی اندرسون مدیر […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از اسپیس، موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس روز گذشته آماده بود ماهواره CSG-۲ را از مقر فضایی کیپ کاناورال به مدار زمین ببرد. اما یک کشتی تفریحی در منطقه ممنوعه کیپ کاناورال در حال تردد بود و نتوانست در زمان پرتاب موشک از آنجا خارج شود.
جسی اندرسون مدیر تولید اسپیس ایکس در این باره گفت: موشک و بار آن کاملاً سالم هستند. به غیر از اختلال مذکور، همه چیز برای پرتاب به موقع آماده بود.
اکنون قرار است موشک مذکور امروز ساعت ۲۳:۱۱ دقیقه به وقت گرینوویچ به فضا پرتاب شود. قسمت اول این موشک نیز مدت کوتاهی پس از پرتاب آن در کیپ کاناورال فرود می آید.
امروز (دوشنبه) چهارمین روز متوالی بود که اسپیس ایکس مجبور شد پرتاب ماهواره CSG-۲ را به تعویق بیندازد. دلیل ۳ بار تاخیر قبلی آب و هوای بد بود.
ماهواره مذکور بخشی از برنامه «نسل دوم کازمو- اسکای مد» است که با همکاری آژانس فضایی ایتالیا، وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی انجام می شود. برنامه مذکور شامل دو ماهواره است که با استفاده از راداری مخصوص زمین را مطالعه می کنند.
نخستین ماهواره CSG در دسامبر ۲۰۱۰ میلادی همراه یک موشک آریان اسپیس سایوز به فضا ارسال شد. این ماهواره دور قطب های زمین و در ارتفاع ۶۲۰ کیلومتری مدار می زند. قرار است ماهواره CSG-۲ نیز در همین مدار حرکت کند.