پروتکل های بهداشتی از سوی برخی ستادهای انتخاباتی رعایت نمی‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدمهدی شهریاری ظهر یکشنبه در ستاد مقابله با کرونا آذربایجان غربی اظهار کرد: پرشور کردن فضای انتخابات یک مسئله مهم است اما سلامت مردم اولویت اصلی ما است، فرمانداران باید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ستادهای تبلیغاتی نظارت جدی داشته باشند و در صورت لزوم برخورد قانونی صورت گیرد. وی با […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدمهدی شهریاری ظهر یکشنبه در ستاد مقابله با کرونا آذربایجان غربی اظهار کرد: پرشور کردن فضای انتخابات یک مسئله مهم است اما سلامت مردم اولویت اصلی ما است، فرمانداران باید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ستادهای تبلیغاتی نظارت جدی داشته باشند و در صورت لزوم برخورد قانونی صورت گیرد.

وی با قدردانی از تلاش همه فعالین پیشگیری و درمان بیماری کووید ۱۹، به متضرر شدن صنوف در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: صنوف بسیاری در ایام کرونا متحمل خسارت سنگین شده اند. برای جبران بخشی از این خسارت‌ها مقرر گردید بازگشایی و تداوم فعالیت برخی صنوف منوط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باشد.

شهریاری ادامه داد: صنوفی چون باشگاه‌های ورزشی در این ایام دچار خسارت سنگین شده‌اند و به این دلیل در جلسه کمیته امنیتی انتظامی ستاد کرونا فرایند بازگشایی این صنف با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بررسی گردد. اگر این صنوف در صورت بازگشایی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند بار دیگر تعطیل می‌شوند.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی حاکی از آن است که در برخی شهرستان‌ها میزان استفاده از ماسک نامطلوب است. فرمانداران موظف هستند تا با شیوه‌های اقناعی و قانونی نسبت به افزایش میزان استفاده از ماسک اقدام نمایند.

شهریاری تنها راه مقابله با کرونا را رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دانست و گفت: مسئولین باید بیشتر و بهتر از مردم نسبت به اجرای دقیق پروتکل‌ها و محدودیت‌های ابلاغی عمل نمایند.

وی تصریح کرد: در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پروتکل‌های بهداشتی ویژه‌ای اجرا خواهد شد و مردم نباید نگران باشند.

منبع : مهر نیوز