«پروژه رویان» استان سمنان در دست تجهیز است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی باصولی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با مسئولان جهاد دانشگاهی استان سمنان به میزبانی این مجموعه در سمنان، با اشاره به اجرای پروژه رویان در مهدی‌شهر، بیان کرد: این مجموعه با هدف ارائه خدمات فناورانه در بخش‌های علمی ایجاد شده است. وی با بیان اینکه ارائه خدمات اصلاح […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی باصولی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با مسئولان جهاد دانشگاهی استان سمنان به میزبانی این مجموعه در سمنان، با اشاره به اجرای پروژه رویان در مهدی‌شهر، بیان کرد: این مجموعه با هدف ارائه خدمات فناورانه در بخش‌های علمی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات اصلاح نژاد دام سبک در استان سمنان طی سال جاری آغاز خواهد شد، افزود: خوشبختانه بخشی از مشکلات مجموعه‌های فناوری مانند رویان به همت مسئولان برطرف شده و در حال حاضر مسئولان استان باید به فکر استفاده بهینه از این فرصت‌های و زیرساخت‌های موجود باشند.

معاون جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه هنوز مسائل مهمی وجود دارد که باید با کمک مسئولان استانی تعیین تکلیف شود تا واحد جهاد دانشگاهی در این استان بتواند به امور توسعه دانش‌بنیان بپردازد، ابراز کرد: پروژه رویان در مهدی‌شهر از جمله پروژه‌های شاخص جهاد دانشگاهی در استان است که زیرساخت مناسبی به لحاظ فیزیکی داشته و در حال حاضر در مرحله تجهیز قرار دارد.

باصولی با بیان اینکه این پروژه متناسب با نوع برنامه و مأموریت آن، تجهیز می‌شود، ابراز کرد: در این مرحله هم نیازمند حمایت و مساعدت استانی و ملی است لذا خوشبختانه با توجه به رایزنی‌هایی که انجام شده در تلاش هستیم تا از ظرفیت‌های واحدهایی که پیشرو هستند برای واحدهای در حال توسعه استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در پروژه رویان جهاد دانشگاهی استان سمنان نیز از ظرفیت پژوهشگاه رویان و خدماتی که به خصوص در اصلاح نژاد دام سبک است استفاده می‌کنیم.