پزشکان جهادی ۱۷ بیمار را جراحی چشم و استندگذاری قلب کردند

به گزارش سردبیر پرس، حسین فرشیدی بیان داشت: به دنبال ویزیت و ارائه خدمات درمانی رایگان توسط گروهی از پزشکان جهادی در تیرماه سال جاری در شهرستان سیریک، به بیش از ۵ هزار نفر از اهالی روستاهای محروم شهرستان سیریک، خدمات درمانی و بهداشتی ارائه گردید و از این تعداد ۱۷ بیمار به بیمارستان شهید […]

به گزارش سردبیر پرس، حسین فرشیدی بیان داشت: به دنبال ویزیت و ارائه خدمات درمانی رایگان توسط گروهی از پزشکان جهادی در تیرماه سال جاری در شهرستان سیریک، به بیش از ۵ هزار نفر از اهالی روستاهای محروم شهرستان سیریک، خدمات درمانی و بهداشتی ارائه گردید و از این تعداد ۱۷ بیمار به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس جهت انجام عمل جراحی چشم و آنژیوگرافی قلبی ارجاع شدند.
وی عنوان کرد: این اعمال جراحی طی روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته در اتاق عمل‌های بیمارستان شهید محمدی و بخش آنژیوگرافی این مرکز درمانی با موفقیت انجام شد.
فرشیدی توضیح داد: اقدامات اولیه و معاینات پیش از جراحی و انجام مراحل نخست درمانی توسط متخصصین حوزه درمان در شهرستان سیریک و بیمارستان میناب صورت گرفت و سپس جهت انجام جراحی و تکمیل درمان، به مرکز فوق تخصصی در مرکز استان ارجاع شدند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، ۱۰ بیمار از روستاهای محروم شهرستان سیریک اعزامی توسط گروه‌های جهادی به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، با عارضه آب مروارید و ناخنک چشم، بصورت کاملاً رایگان تحت عمل جراحی چشم قرار گرفتند.
همچنین ۷ بیمار که شامل ۵ آقا و ۲ خانم بودند نیز با عارضه قلبی به بخش قلب مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس ارجاع و مورد آنژیوگرافی قرار گرفتند که ۴ بیمار نیز با تشخیص گرفتگی عروق کرونر تحت عمل استنت گذاری (بازگشایی رگ) قرار گرفتند.
در تیرماه سال جاری بیش از ۵ هزار بیمار توسط گروه های جهادی با همکاری استانداری هرمزگان، دانشگاه علوم پزشکی استان و با حضور پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه در بخش‌های داخلی، چشم پزشکی، اطفال، دندانپزشکی، قلب، زنان و زایمان، سونوگرافی، رادیولوژی و آزمایشگاهی ویزیت و خدمات لازم ارائه شد.