پناهیان: خداوند از همه ما انتظار دارد که یک سردار سلیمانی باشیم

 استاد حوزه علمیه گفت: خداوند از همه ما انتظار دارد که یک سردار سلیمانی باشیم و هر کدام از ما باید باعث نجات عالم باشیم.  به گزارش ایسنا؛ علیرضا پناهیان شامگاه ۱۵ دی ماه در ویژه برنامه سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در بیت الزهرای کرمان از عشق معصومین به خداوند متعال سخن […]

 استاد حوزه علمیه گفت: خداوند از همه ما انتظار دارد که یک سردار سلیمانی باشیم و هر کدام از ما باید باعث نجات عالم باشیم.
 به گزارش ایسنا؛ علیرضا پناهیان شامگاه ۱۵ دی ماه در ویژه برنامه سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در بیت الزهرای کرمان از عشق معصومین به خداوند متعال سخن به میان آورد و افزود: ۱۴ معصوم ۱۰۰ درصد عاشق خداوند هستند. اما سوال اینجاست که چرا در دعاهای معصومین عذرخواهی و تقاضای بخشش از خداوند دارند و کمتر عاشقانه با خداوند حرف زدند؟
او با بیان این مطلب که در کل جملات دعاها کمتر از یک درصد ابراز محبت وجود دارد، افزود: در واقع عشق به خدا، عشق عبد به مولاست نه عشق دو فرد برابر، لذا اولیای خدا هیچگاه جسورانه با خدا حرف نمی زنند و به خاطر علاقمندی همواره تشکر و عذرخواهی می کنند.
استاد حوزه و دانشگاه ادامه می دهد: هر قلبی عاشق باشد و عاطفی باشد در محضر خداوند، حرف اول و آخرش طلب بخشش است؛ خداوند متعال هیچ بنده ای را رها نمی کند.
او با اشاره به ویژگی های کمترین درجه محبت به گفته حضرت علی (علیه السلام) اظهار کرد: عاشقانه و عارفانه های معصومین سرشار از طلب مغفرت است و تواضع و ادبِ اولیای خدا آنها را وادار به استغفار می کند لذا سردار سلیمانی آنچنان در نماز شب گریه می کرد که انگار نه انگار ۴۰ سال خدمت می کند.
این کارشناس مسائل دینی می گوید: خداوند از همه ما انتظار دارد که یک سردار سلیمانی باشیم، خدا خوبان را لو نمی دهد اما برخی از آنها مثل سردار سلیمانی را نشان می دهد تا ما را شرمنده کند؛ هر کدام از ما باید باعث نجات عالم باشیم. شرمنده سازی یکی از کارهای کلیدی خداوند است.
او با یادآوری تواضع و فروتنی سردار دل ها، می افزاید: راه برای استغفار این است شرمندگی هایمان را پیدا کنیم؛ یکی از شرمندگی ها این است به اندازه حاج قاسم نتوانستیم  رای امام زمان کار کنیم لذا احساس شرمندگی باب استغفار را باز می کند.