پوشش مراسم ۲۲ بهمن از قاب دوربین‌ها/ ۱۰۰۰ نقطه کشور در دستور کار

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از روابط عمومی سیما، معاونت سیما با اعزام ۱۱ دستگاه واحد سیار و ۸ دستگاه SNG و با بهره مندی بیش از ۶۰ دوربین ثابت، کابلی و پرنده از میدان فردوسی تا میدان آزادی، مراسم ۲۲ بهمن را پوشش خواهد داد. از ابتدای صبح روز ۲۲ بهمن دوربین […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از روابط عمومی سیما، معاونت سیما با اعزام ۱۱ دستگاه واحد سیار و ۸ دستگاه SNG و با بهره مندی بیش از ۶۰ دوربین ثابت، کابلی و پرنده از میدان فردوسی تا میدان آزادی، مراسم ۲۲ بهمن را پوشش خواهد داد.
از ابتدای صبح روز ۲۲ بهمن دوربین های مستقر رسانه ملی در ۱۷ نقطه از مسیر راهپیمایی، صحنه های پرشور تظاهرات مردمی و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری را به تصویر در می آورند.
همچنین پرواز با ۲ فروند بالگرد با قابلیت ارتباط زنده از فراز شهر تهران، خیل عظیم و میلیونی مردم را در تظاهرات ۲۲ بهمن از آسمان ها روایت می کنند.
انعکاس حماسه حضور پرشکوه مردم در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شبکه های ملی و برون مرزی را بیش از ۳۰۰ تن از عوامل تولید فنی و پشتیبانی سیما بر عهده دارند.
شبکه های معاونت سیما همچنین ویژه برنامه هایی را در جایگاه های اختصاص یافته در طول مسیر راهپیمایی باشکوه روز ۲۲ بهمن تهیه و تدارک دیده است که می توان به حضور و گفتگو با اقشار مردم مختلف، مدیران، اساتید، قاریان بین المللی، پیشکسوتان و کارشناسان قرآنی و معارفی و … اشاره کرد.
پوشش راهپیمایی ۲۲ بهمن از ۱۰۰۰ نقطه کشور
همچنین شبکه های استانی صداوسیما نیز راهپیمایی  باشکوه مردم در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از هزار نقطه کشور به صورت زنده و مستقیم پوشش می دهند.بر این اساس از صبح روز سه‌شنبه ویژه برنامه پوشش راهپیمایی باشکوه مردم در همه شبکه های استانی و از سراسر کشور آغاز می شود. این پوشش رادیویی و تلویزیونی تنها مختص شبکه‌های استانی نبوده و شامل ارتباط مستمر و مستقیم با شبکه سراسری رسانه ملی و شبکه «شما» هم خواهد بود تا تمام مردم ایران و جهان، این حضور یکپارچه را نظاره‌گر باشند.
همچنین خبرنگاران و گزارشگران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استانی از صبح روز سه‌شنبه در محل‌های از پیش تعیین شده مستقر می‌شوند.
بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امسال بیش از ۱۵۰۰ ارتباط زنده تصویری از مراکز و شهرهای مختلف کشور به همت شبکه‌های استانی صداوسیما با شبکه‌های سراسری تلویزیونی برقرار می‌شود. برای این منظور ده‌ها کلیپ و نماهنگ، موسیقی تصویر و قطعات موسیقایی از تولیدات دفتر موسیقی و سرود معاونت امور استان‌های رسانه ملی در اختیار شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استانی و سراسری قرار گرفته تا قبل از ۲۲ بهمن و در هنگام خروش مردمی در روز سه‌شنبه پخش شود.
شبکه‌های استانی رسانه ملی، پوشش راهپیمایی ۲۲ بهمن را در ۲۵۹ شهر و شهرستان و ۷۵۰ شهر و روستا در دستور کار قرار داده‌اند و سیمای استان‌ها در فاصله زمانی شروع تا پایان راهپیمایی حدود ۷۶۰۰ دقیقه برنامه را برای پوشش حضور باشکوه مردم در نظر گرفته‌اند.
شبکه سراسری «شما» نیز همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال و از ساعت ۸:۳۰ ویژه برنامه‌هایی را به همین مناسبت روی آنتن می‌برد؛ برنامه‌ریزی گسترده‌ای صورت گرفته تا با دریافت نخستین تصاویر از مراکز استان‌ها، این حماسه مردمی به صورت مستقیم پخش شود.
تدارک ویژه برای پوشش چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی در شبکه‌های استانی
همچنین با توجه به همزمانی چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با ۲۲ بهمن امسال، ویژه برنامه‌هایی به همین مناسبت تهیه شده و از شبکه‌های مختلف استانی و سراسری در حال پخش است یا در روز سه‌شنبه روی آنتن می‌رود.
بسته‌های ویژه چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها شامل مجموعه کلیپ ذوالفقار، نماهنگ، گفت‌وگو با همرزمان این شهید بزرگوار، مستندهایی از حضور سردار سلیمانی در جبهه‌های نبرد علیه تکفیری‌ها، تصاویر آرشیوی از حضور ایشان در عملیات‌های گوناگون دوران دفاع مقدس و نیز حضور شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع گروه‌های جهادی هستند. که ضمن پخش از شبکه سراسری شما از سایر شبکه استانی نیز پخش خواهد شد.
ارسال ۲۶۰۰ دقیقه برنامه به شبکه‌های سراسری توسط صدا و سیمای مراکز
از ابتدای دهه فجر امسال تاکنون، بیش از ۷۳ عنوان برنامه با مجموع زمانی ۲۶۱۴ دقیقه در قالب‌های گوناگونی همچون سریال، مستند، فیلم تلویزیونی و مجموعه مستند برای پخش در شبکه‌های سراسری، در اختیار شبکه‌های مستند، جام جم، یک، قرآن و امید قرار گرفته است.