پکن: ۱۶۰ کشور سفر پلوسی را ناقض اصل چین واحد می دانند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شبکه الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه بار دیگر سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان راهدف انتقاد قرار داد. این مقام وزارت خارجه چین روز جمعه در واکنش های ادامه دار به سفر «نانسی پلوسی» به تایوان اعلام کرد که سفر پلوسی به تایوان تحریک آمیز است و صلح […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شبکه الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه بار دیگر سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان راهدف انتقاد قرار داد.
این مقام وزارت خارجه چین روز جمعه در واکنش های ادامه دار به سفر «نانسی پلوسی» به تایوان اعلام کرد که سفر پلوسی به تایوان تحریک آمیز است و صلح و امنیت منطقه ای را تضعیف می کند.
دیپلمات ارشد وزارت خارجه چین همچنین یادآور شد که ۱۶۰ کشور سفر پلوسی به تایوان را تحریک آمیز و ناقض اصل چین واحد دانستند.
سخنگوی وزارت خارجه چین در اظهارات خود تاکید کرد که آنچه در اوکراین در حال وقوع است را نمی‌توان با آنچه در تایوان رخ می دهد، مقایسه کرد.
در حالیکه سفر اخیر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان موج تازه ای از تنش را در روابط پکن و واشنگتن بوجود آورده، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز ساعاتی پیش مدعی شد: واشنگتن بارها به چین اعلام کرده که ما به دنبال بحران نیستیم، اما پکن تصمیم گرفته است که در واکنش خود اغراق به خرج دهد. پکن از سفر پلوسی سوءاستفاده کرد و واکنش اغراق آمیزی به این مسئله نشان داد.