پیاده روی ۲۰ کیلومتری برای اطفای حریق جنگل های «دارنو» نوشهر

وحید مشایخ در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به وقوع آتش سوزی در دو نقطه جنگلی تحت پوشش در عرصه‌های جنگلی نوشهر و رویان اظهار داشت: دو نقطه از جنگل دارنو از صبح امروز دچار حریق شده بود و براثر این حادثه سه هکتار از عرصه‌ها خسارت دید. وی موقعیت منطقه دچار حریق […]

وحید مشایخ در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به وقوع آتش سوزی در دو نقطه جنگلی تحت پوشش در عرصه‌های جنگلی نوشهر و رویان اظهار داشت: دو نقطه از جنگل دارنو از صبح امروز دچار حریق شده بود و براثر این حادثه سه هکتار از عرصه‌ها خسارت دید.
وی موقعیت منطقه دچار حریق را صعب العبور ذکر کرد و گفت: نیروهای منابع طبیعی و مردمی برای اطفا و مهار حریق مجبور به پیمایش ۲۰ کیلومتر از مسیر دستری تا نقطه آسیب دیده به صورت پیاده شدند و سرانجام این حریق شامگاه امروز مهار شد.
وی گفت: سطح آتش سوزی منطقه دارنو سطحی بوده و به چند اصله درخت نیز آسیب وارد شده است.
مشایخ یادآور شد: همچنین شامگاه امروز در حادثه دیگری جنگل‌های منطقه چشمه گردوک نوشهر نیز دچار حریق شد که در این حادثه سطحی از لاشبرگ ها سوخت.
رئیس اداره منابع طبیعی نوشهر – رویان علل بروز حریق را عامل انسانی بیان کرد.
به گزارش مهر، طی روز چهارشنبه مناطقی از عرصه‌های جنگلی استان در شرق و غرب استان در قالب شش فقره حریق دچار خسارت شدند. سطح اولیه بروز خسارت حدود ۲۰ هکتار برآورد شده است.

منبع : مهر نیوز