پیامک ثبت‌نام کرونا شگرد جدید مجرمان سایبری است

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ امیرحسین نقی مهر گفت: کلاهبرداران با ارسال پیامکی از شهروندان می‌خواهند با مراجعه به یک لینک جعلی اطلاعات خود را برای ثبت‌نام واکسن کرونا ثبت کنند این در حالی است که تاکنون هیچ سامانه‌ای برای این کار راه‌اندازی نشده است. رئیس پلیس فتای استان گیلان افزود: سودجویان در پیام‌ها از […]

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ امیرحسین نقی مهر گفت: کلاهبرداران با ارسال پیامکی از شهروندان می‌خواهند با مراجعه به یک لینک جعلی اطلاعات خود را برای ثبت‌نام واکسن کرونا ثبت کنند این در حالی است که تاکنون هیچ سامانه‌ای برای این کار راه‌اندازی نشده است.

رئیس پلیس فتای استان گیلان افزود: سودجویان در پیام‌ها از شهروندان مبالغ کمی پول درخواست می‌کنند و از این طریق به حساب بانکی آنها دسترسی یافته و حساب‌ها را خالی می‌کنند.

وی اضافه کرد:برای تزریق واکسن کرونا نیازی به هیچ گونه ثبت نام نیست و پیامک‌ها صرفاً با پیش شماره‌های وزارت بهداشت یعنی v.behdasht انجام می‌شود.

سرهنگ نقی‌مهر گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.