پیام شهدا را باید با هنر به جامعه عرضه کرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز سه‌شنبه در آئین افتتاحیه دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی ایثار با عنوان «نوای مهر» با تبریک میلاد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: شهدا بر فراز قله‌های فضیلت و مکارم انسانی و اخلاقی ایستاده‌اند. وی با بیان اینکه کسی که در قله است، […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز سه‌شنبه در آئین افتتاحیه دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی ایثار با عنوان «نوای مهر» با تبریک میلاد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: شهدا بر فراز قله‌های فضیلت و مکارم انسانی و اخلاقی ایستاده‌اند.
وی با بیان اینکه کسی که در قله است، در حیاتش شهید زندگی کرده که به قله رسیده است، افزود: شهدا به دنیا و تمام تعلقات دنیا پشت‌پا زدند و به این درجه رفیع نائل آمدند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه ما باید برای معرفی حیات طیبه که در آن اخلاق، معنویت و پیشرفت وجود دارد، تلاش کنیم، گفت: حرکت در مسیر شهدا لازمه تبیین حیات طیبه و بیان آرمان‌های شهدا است.
حجت‌الاسلام شاهرخی در ادامه با بیان اینکه هنر، رسانه، اهل‌قلم و موسیقی ویژگی‌های حیات طیبه را بیان کنند، افزود: اینها تأثیرگذار هستند و کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند تکلیف دارند مفاهیم اخلاقی را در این حوزه بیان کنند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای هنر و موسیقی بسترهایی فراهم کرده که موسیقی ایثار با نوای مهر رشد کند، یادآور شد: هنرمندان در مسیر ایثار خدمات خوبی به‌نظام جمهوری اسلامی ارائه دادند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان کرد: هنرمندان و رسانه باید فضیلت‌ها و مکارم اخلاقی، شجاعت، دانایی و توانایی ملت را عرضه کنند و کسانی که در این حوزه قدم بر می‌دارند رزمنده هستند.
حجت‌الاسلام شاهرخی، تأکید کرد: باید پیام شهدا را با هنر عرضه کرد و در ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به‌ویژه بین نسل جوان نقش‌آفرین شد.

منبع : مهر نیوز