پیروزی شطرنج ایران مقابل فرانسه/ صعود مردان به رده پنجم المپیاد جهانی

تیم ملی مردان شطرنج ایران با پیروزی مقابل فرانسه، به رده پنجم المپیاد جهانی صعود کرد. به گزارش سردبیر پرس، تیم ملی شطرنج بانوان و مردان ایران که در چهل‌وچهارمین دوره مسابقات المپیاد جهانی شطرنج در شهر چنای هند شرکت کرده‌اند، در دور هشتم این مسابقات به مصاف حریفان خود رفتند. تیم ملی مردان ایران […]

تیم ملی مردان شطرنج ایران با پیروزی مقابل فرانسه، به رده پنجم المپیاد جهانی صعود کرد.

به گزارش سردبیر پرس، تیم ملی شطرنج بانوان و مردان ایران که در چهل‌وچهارمین دوره مسابقات المپیاد جهانی شطرنج در شهر چنای هند شرکت کرده‌اند، در دور هشتم این مسابقات به مصاف حریفان خود رفتند.
تیم ملی مردان ایران مقابل تیم قدرتمند فرانسه حاضر شد و توانست در یک بازی حساس با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ به پیروزی دست یابد. مقصودلو، طباطبایی و موسوی برابر حریفان فرانسوی خود به تساوی رسیدند و تنها ایدنی توانست به پیروزی دست یابد تا شطرنج ایران با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ به پیروزی برسد.
در بخش بانوان، تیم شطرنج ایران مقابل انگلیس با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ شکست خورد. در این مسابقه علی نسب و معصومی مقابل حریفان خود شکست خورده و تنها پیروزی توسط مهدیان برای شطرنج بانوان کسب شد. همچنین زاهدی فر در این مسابقه تن به تساوی داد تا بانوان شطرنج در این دور شکست بخورند.
شطرنج مردان ایران با این پیروزی به رده پنجم این رقابت‌ها صعود کردند. در بخش آزاد، تیم شطرنج ارمنستان صدر نشین است.
در بخش بانوان، شطرنج ایران در رده ۳۵ المپیاد جهانی ایستاده است درحالی که تیم شطرنج هند صدرنشین این رقابت‌ها است.
انتهای پیام