پیروزی نوبرانه امارات برابر کره‌جنوبی/ ایران صدرنشین گروه اول شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آخرین روز از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه اول منطقه آسیا امروز سه شنبه نهم فروردین ماه با برگزاری دیدار تیم های امارات و کره جنوبی پیگیری شد. در این دیدار که نتیجه آن برای سه تیم ایران، کره و امارات از اهمیت های جداگانه ای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آخرین روز از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه اول منطقه آسیا امروز سه شنبه نهم فروردین ماه با برگزاری دیدار تیم های امارات و کره جنوبی پیگیری شد.

در این دیدار که نتیجه آن برای سه تیم ایران، کره و امارات از اهمیت های جداگانه ای برخوردار بود، تیم امارات موفق شد برابر مهمان خود به برتری یک بر صفر دست پیدا کند. سهیل در دقیقه ۵۴ موفق شد دروازه کره را باز کند.

با این نتیجه تیم ملی فوتبال کره جنوبی ۲۳ امتیازی باقی ماند و در جایگاه دوم جدول گروه اول انتخابی جام جهانی قرار گرفت. تیم ملی ایران نیز که امروز سه شنبه موفق شد لبنان را با دو گل شکست دهد، با ۲۵ امتیاز در صدر این جدول ایستاد.

تیم های ایران و کره جنوبی چند هفته مانده به پایان مسابقات این مرحله صعود مستقیم خود به جام جهانی را قطعی کرده بودند.

همچنین امارات با ۱۲ امتیاز صاحب جایگاه سوم شد تا دیدار پلی آف را مقابل استرالیا برگزار کرده و برنده این دیدار به مصاف برنده پلی آف (تیم پنجم) قاره آمریکای جنوبی برود.

در دیگر دیدار این گروه تیم های عراق و سوریه به تساوی یک به یک رسیدند که این نتیجه ثمری برای دو تیم نداشت.