پیشنهاد شورای وحدت برای پیگیری بهتر مطالبات مردم در کلانشهر تهران

به گزارش سردبیر پرس، منوچهر متکی سخنگو و دبیر اجرایی شورای وحدت در نشست هیأت عالی شورای وحدت که امروز سه شنبه (۱۶ آبان ۱۴۰۲) در محل حسینیه سیدالشهدا دفتر مرکزی این شورا برگزار شد، با تاکید بر لزوم فعال شدن اجزای تشکیلات ستاد انتخاباتی و تقسیم کار عملیاتی در کلان شهر تهران گفت: هرچه […]

به گزارش سردبیر پرس، منوچهر متکی سخنگو و دبیر اجرایی شورای وحدت در نشست هیأت عالی شورای وحدت که امروز سه شنبه (۱۶ آبان ۱۴۰۲) در محل حسینیه سیدالشهدا دفتر مرکزی این شورا برگزار شد، با تاکید بر لزوم فعال شدن اجزای تشکیلات ستاد انتخاباتی و تقسیم کار عملیاتی در کلان شهر تهران گفت: هرچه زودتر باید نسبت به ارائه تشکیلات و چارت کاری در انتخابات تهران اقدام شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه مطالبات و خواسته‌های گوناگون مردم در کلان شهر تهران پاسخی در خور از سوی نمایندگان مجلس نمی‌یابد، افزود: مردم ما اساساً نمایندگان خود را نمی‌شناسند. به طور مثال اگر از مردم عادی و حتی بعضاً خواص جامعه در تهران بخواهیم که نام ۵ نفر از نمایندگان پایتخت را بگویند نمی‌توانند این کار را بکنند.
وی افزود: ما پیشنهاد یک ساز و کار اجرایی و عملیاتی را برای ایفای نقش نمایندگی در کلان شهر تهران ارائه داده‌ایم و معتقدیم که راهکاری اثربخش و مفید فایده خواهد بود.
وی در تشریح پیشنهاد خود افزود: تهران را به ۳۰ منطقه تقسیم می‌کنیم و در هر منطقه یک نماینده به طور ویژه نسبت به امور مردم و مشکلات آن محدوده و منطقه از پایتخت رسیدگی خواهد کرد و البته این نافی نقش نمایندگی او به عنوان منتخب کل شهر تهران نیست. در حقیقت هر نماینده را به طور خاص مسئول رسیدگی و مدیریت ظرفیت‌ها مشکلات و پاسخگویی به مطالبات یک منطقه تعیین کرده‌ایم. در این صورت مردم نیز به نحو بهتری می‌توانند با منتخبان خود در پایتخت تعامل نموده و مطالبات و خواسته‌های انسانی، اجتماعی و فرهنگی خود را پیگیری کنند.
منبع : مهر نیوز