پیش بینی بارش باران و آبگرفتگی معابر برای کرمانشاه

محمد زوراند در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بر اساس آخرین تحلیل از داده‌های هواشناسی، سامانه‌ای بارشی از اواخر وقت فردا (یکشنبه) تا روز سه شنبه جو منطقه را تحت تأثیر می‌گیرد. وی افزود: این سامانه با کاهش محسوس دمای هوا به تناوب سبب بارندگی همراه با وزش باد نسبتاً شدید، رعدوبرق […]

محمد زوراند در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بر اساس آخرین تحلیل از داده‌های هواشناسی، سامانه‌ای بارشی از اواخر وقت فردا (یکشنبه) تا روز سه شنبه جو منطقه را تحت تأثیر می‌گیرد.
وی افزود: این سامانه با کاهش محسوس دمای هوا به تناوب سبب بارندگی همراه با وزش باد نسبتاً شدید، رعدوبرق و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ در استان کرمانشاه خواهد شد.
سرپرست هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: بارش که در روز دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی، ممکن است موجب سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی نقاط استان شود.
زوراند بیان کرد: بارش علاوه بر ارتفاعات احتمالاً در گردنه‌های سردسیر به شکل رگبار برف مشاهده می‌شود و همچنین احتمال نفوذ غبار به نواحی مرزی بخصوص در ساعاتی از روز دوشنبه دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: با خروج این سامانه پیش بینی می‌شود دمای هوا در بامداد چهارشنبه در نقاط سرد و معتدل به صفر تا ۲ درجه سلسیوس زیر صفر کاهش یابد.
سرپرست هواشناسی استان کرمانشاه گفت: در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و احتمالاً پنجشنبه شرایط برای تشکیل مه، بخصوص در اوایل روز و در مناطق سردسیر و معتدل فراهم خواهد بود و همچنین از ظهر چهارشنبه تا پایان هفته دمای هوا در غالب نقاط استان به آرامی افزایش می‌یابد.

منبع : مهر نیوز