پیش بینی برداشت بیش از ۱۱ هزار تُن بادام زمینی در گیلان

ابراهیم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به اینکه بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان بادام زمینی کشت شده است، اظهار کرد: گیلان یکی از قطب‌های تولید بادام زمینی است. وی با بیان اینکه پیش بینی شده امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن بادام زمینی برداشت شود، گفت: ارزش […]

ابراهیم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به اینکه بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان بادام زمینی کشت شده است، اظهار کرد: گیلان یکی از قطب‌های تولید بادام زمینی است.
وی با بیان اینکه پیش بینی شده امسال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن بادام زمینی برداشت شود، گفت: ارزش اقتصادی این مقدار بادام ۶۰۰ میلیارد تومان است.
اکبرزاده در ادامه به فعالیت بیش از ۵ هزار نفر در زمینه کشت بادام اشاره کرد و افزود: آستانه اشرفیه به عنوان قطب تولید بادام زمینی در استان گیلان محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه شهرستان‌های رشت، تالش، رودبار و بندر انزلی نیز به کشت بادام مشغول هستند، اضافه کرد: از اواسط مرداد ماه بادام زمینی از باغات استان گیلان برداشت می‌شود.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه فرآوری این محصول در استان، گفت: هم اکنون ۸ کارخانه و ۲۵۰ کارگاه سنتی در زمینه فرآوری بادام زمینی در استان فعال است.

منبع : خبرگزاری مهر