پیش بینی تولید ۴۳۰ هزار تن نارنگی در مازندران

حسن رزاقی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه برداشت نارنگی پیش رس در استان آغاز شده است، افزود: نارنگی زودرس از اول مهرماه به طور طبیعی وارد بازار می‌شود. وی سطح باغات استان را ۱۱۵ هزار هکتار ذکر کرد و گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات استان به تولید نارنگی […]

حسن رزاقی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه برداشت نارنگی پیش رس در استان آغاز شده است، افزود: نارنگی زودرس از اول مهرماه به طور طبیعی وارد بازار می‌شود.
وی سطح باغات استان را ۱۱۵ هزار هکتار ذکر کرد و گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات استان به تولید نارنگی اختصاص دارد و ۱۰ هزار هکتار به زیر کشت ارقام زودرس است.
وی با عنوان اینکه قند میوه به دلیل شرایط خوب آب و هوایی کامل شده و آماده برداشت است، افزود: ۴۳۰ هزار تن انواع نارنگی در استان توزیع می‌شود که ۲۷۰ هزار تن نارنگی زودرس است.
رزاقی از کشاورزان خواست تا برای تعادل در قیمت و جلوگیری از تخریب بازار، محصولات به صورت تدریجی عرضه شود و افزود: در صورت امکان و داشتن امکانات ذخیره سازی از عرضه انبوه محصول در بازار خودداری کنند.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران همچنین از باغداران خواست تا از چیدن زودهنگام ارقام دیررس نارنگی و مرکبات خودداری کنند.

منبع : مهر نیوز