پیکر زنده‌یاد «اسلامی ندوشن» دوم آذر ماه در نیشابور تشییع می‌شود

به گزارش سردبیر پرس، محمد حسین زاده اظهار کرد: شهرستان مفاخرپرور نیشابور برای استاد بزرگ ادبیات مرحوم «محمدعلی اسلامی ندوشن» آغوش گشوده است و پیکر این ادیب بزرگ روز پنجشنبه با برپایی مراسم تشییع باشکوه در جوار آرامگاه عطار خاکسپاری می‌شود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: دیروز پیکر استاد ندوشن بعد […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد حسین زاده اظهار کرد: شهرستان مفاخرپرور نیشابور برای استاد بزرگ ادبیات مرحوم «محمدعلی اسلامی ندوشن» آغوش گشوده است و پیکر این ادیب بزرگ روز پنجشنبه با برپایی مراسم تشییع باشکوه در جوار آرامگاه عطار خاکسپاری می‌شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: دیروز پیکر استاد ندوشن بعد از گذشت یکسال و نیم از فوت ایشان به ایران بازگشت و طی برنامه ریزی انجام گرفته و همراهی خوبی که مسؤولان نیشابور داشتند، این مراسم پنجشنبه این هفته در نزدیکی آرامگاه عطار با حضور استادان حوزه ادبیات و دوستداران ایشان برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: از آنجا که قرار است پیکر استاد ندوشن در شهرستان‌های دیگری نیز تشییع شود، تاریخ‌های متعددی برای خاکسپاری پیکر ایشان گفته شده بود که در نهایت با هماهنگی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور و استان؛ ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه، دوم آذرماه برای تدفین پیکر استاد اسلامی ندوشن در نظر گرفته شده است.
حسین زاده خاطر نشان کرد: از زمان فوت مرحوم اسلامی ندوشن سنگ مزاری برای ایشان در باغ مشاهیر نزدیکی آرامگاه عطار نیشابوری در نظر گرفته شده بود و پیکر آن مرحوم در همین محل به خاک سپرده خواهد شد.