چشمه هفت رنگ تاش شاهرود

چشمه هفت رنگ تاش در شمال شهرستان شاهرود یکی از زیباترین مناطق از لحاظ گردشگری طبیعی در استان سمنان است، چشمه‌ای که گوگرد موجود در خاک منطقه، سبب پدید آمدن رنگ‌های فراوان شده است.در فاصله پنج کیلومتری جنوب شرق روستای تاریخی تاش در دامنه‌های کوه شاهوار و در ۲۷ کیلومتری شمال غربی شاهرود، چشمه‌ای زیبا […]

چشمه هفت رنگ تاش در شمال شهرستان شاهرود یکی از زیباترین مناطق از لحاظ گردشگری طبیعی در استان سمنان است، چشمه‌ای که گوگرد موجود در خاک منطقه، سبب پدید آمدن رنگ‌های فراوان شده است.در فاصله پنج کیلومتری جنوب شرق روستای تاریخی تاش در دامنه‌های کوه شاهوار و در ۲۷ کیلومتری شمال غربی شاهرود، چشمه‌ای زیبا با ویژگی‌های منحصر به فرد با نام چشمه هفت رنگ وجود دارد دست هنرمند طبیعت در این مکان ترکیبی خارق‌العاده از زیبایی را به نمایش گذاشته است.
منطقه چشمه هفت‌رنگ تاش دارای اقلیم و آب و هوای سرد و نیمه خشک است و از تنوع گیاهی مختلفی از جمله گونه‌های جنگلی برخوردار بوده به واسطه شرایط کوهستانی و وجود باغات و طبیعت دست نخورده، دارای تنوع جانوری خوبی به ویژه در بخش پرندگان است.
چشمه هفت رنگ با آب دهی حدود ۲۲ لیتر بر ثانیه در دامنه کوه شاهوار از دل سنگ‌ها به بیرون جاری می‌شود.
ترکیب آب این چشمه‌ها گوگردی بوده و در مسیر حرکت خود رنگ‌های زیبا و فراوانی را به نمایش می‌گذارد. وجه تسمیه چشمه هفت‌رنگ به واسطه عبور آب چشمه‌های منطقه از مواد معدنی گوناگون که به رنگ‌های مختلف دیده می‌شوند، مشخص گردیده است.