چطور در زمستان سفر ارزان‌تری به کیش داشته باشیم

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، کیش یک مقصد توریستی همه چیز تمام است و معمولاً در زمستان‌ها بیشتر از هر زمان دیگری طرفدار پیدا می‌کند. حجم سفر به کیش در این فصل افزایش پیدا می‌کند و قیمت تور کیش، بلیط هواپیما و هتل‌ها هم به همان نسبت بالاتر می‌رود. دغدغه اصلی متقاضیان تور کیش در […]

به گزارش بازرگانی سردبیر پرس، کیش یک مقصد توریستی همه چیز تمام است و معمولاً در زمستان‌ها بیشتر از هر زمان دیگری طرفدار پیدا می‌کند. حجم سفر به کیش در این فصل افزایش پیدا می‌کند و قیمت تور کیش، بلیط هواپیما و هتل‌ها هم به همان نسبت بالاتر می‌رود. دغدغه اصلی متقاضیان تور کیش در زمستان پیدا کردن توری مقرون به صرفه و ارزان است.
نگاهی به کیش و دلیل محبوبیت آن
این جزیره یکی از قطب‌های اصلی گردشگری ایران است که سالانه بیش از یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی دارد. تور کیش را می‌توان نسبت به تورهای خارجی سفری مقرون به صرفه و در عین حال با کیفیت توصیف کرد. برای استفاده از امکاناتی مانند تور کیش در دیگر کشورها باید هزینه‌ای بالاتر پرداخت کرد. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری است. از طرفی سفرهای خارجی نیاز به داشتن ویزا و پاسپورت دارد که گاهی زمانبر است. این در حالی است هر زمان اراده کنید تنها با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل می‌توانید راهی سفر شوید.
کیش جزو مناطق آزاد تجاری است، این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این جزیره است که محبوبیت تور کیش را بیشتر کرده است. بسیاری از مردم هم به خاطر خرید به کیش سفر می‌کنند. کیش مراکز خرید متنوعی دارد و محصولات با کیفیت خارجی را می‌توان بدون پرداخت مالیات یعنی ارزان‌تر از بقیه شهرها تهیه کرد. البته افرادی که به صورت شخصی خرید می‌کنند فقط تا سقف مشخص شده‌ای نیاز به پرداخت گمرکی ندارند.
تمام این موارد باعث شده تور کیش بیشتر از سایر مقاصد داخلی محبوبیت پیدا کند. به نسبت تقاضای بالا برای سفر به کیش آژانس‌های گردشگری پکیج‌های متنوعی برای تور ارائه می‌دهند. تورها قیمت‌های مختلفی دارند و این کمی گیج کننده است. پیدا کردن تور کیش ارزان و مقرون به صرفه در حالی که خدمات مناسبی هم ارائه دهد اصلی‌ترین چالش مسافران است.

چرا سفر با تور کیش ارزان‌تر است؟
کیفیت سفر با بودجه شما ارتباط مستقیمی دارد. با این حال مدیریت بودجه و درست هزینه کردن هم اهمیت زیادی دارد. تور کیش در پکیج‌های متنوعی ارائه می‌شود که شامل بلیط هواپیما، هتل، ‌ترانسفر و …‌ می‌شود. این خدمات معمول تورهای گردشگری است که‌ می‌توان با تغییر کیفیت هر کدام هزینه‌های سفر را کم کرد.
زمانی که شما شخصاً برای برنامه‌ریزی سفر اقدام می‌کنید باید هزینه‌های بیشتری را متحمل شوید. اولین دلیل و مهم‌ترین دلیل هم عدم شناخت کافی از تمام هتل‌ها و پروازها است. در واقع ممکن است شما بابت موضوعی هزینه کنید که در واقعیت ارزش آن هزینه را نداشته باشد.
این مورد در خصوص هتل‌ها بیشتر پیش می‌آید. مثلاً هتلی را با خدماتی خاص رزرو کرده‌اید اما بعد از ورود متوجه‌ می‌شوید شرایط آن طور که‌ می‌خواستید نبوده است. در این زمان اغلب افراد شرایط به وجود آمده را می‌پذیرند و پول‌شان سوخت‌ می‌شود. اگر هم بخواهید جابه‌جا شوید و هتل دیگری رزرو کنید ممکن است زمانبر باشد و به طور کلی برنامه‌های سفرتان را به هم بریزد.
در مورد تورهای کیش احتمال این موارد به حداقل می‌رسد. کسانی که پکیج‌های تور کیش را آماده‌ می‌کنند اطلاعات دقیقی از انواع بلیط هواپیما و خدمات‌شان دارند. آن‌ها به طور مداوم با هتل‌ها در ارتباط هستند و با آنها کار می‌کنند. بنابراین طبیعی است که هم جزئیات را بیشتر بدانند و هم رزرو هتل و بلیط هواپیما برای‌شان ارزان‌تر تمام شود.

چطور تور کیش ارزان‌تری رزرو کنیم؟
تور کیش با توجه به هتل و نوع پرواز قیمت‌های مختلفی دارد. هرچقدر که تعداد ستاره‌های هتل بیشتر باشد قیمت تور کیش هم بیشتر می‌شود. در واقع ستاره‌های هتل درجه کیفی آن را نشان می‌دهند، هرچند که گاهی ممکن است خدماتی که یک هتل پنج ستاره ارائه‌ می‌دهد در هتل‌های چهار ستاره هم ارائه شود. به همین دلیل در بعضی موارد قیمت هتل‌ها با هم یکسان است. بنابراین باید اطلاعات دقیقی از هتل‌ها و امکانات آن‌ها داشته باشید. بهترین هتل‌های کیش، هتل‌های چهارستاره و پنج ستاره هستند. قیمت این هتل‌ها از رنج متوسطی شروع‌ می‌شود.
بلیط هواپیما نیز شامل کلاس‌های پروازی مختلفی است که با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند هزینه آن‌ها با یکدیگر فرق‌ می‌کند. بلیط‌های درجه یک یا فرست کلاس بیشترین قیمت را دارند. این در حالی است که بلیط‌های اکونومی ارزان‌ترین هستند. اما خرید بلیط هواپیما باز هم می‌تواند برای‌تان ارزان‌تر تمام شود.
اگر به صورت شخصی سفر می‌کنید که تک تک این موارد را باید خودتان پیگیری کنید اما در سفر با تور می‌توانید از کارشناس تور مربوطه سوال کنید. کافی است میزان بودجه و اولویت‌های مَد نظرتان را بگویید. آژانس گردشگری با داشتن این اطلاعات می‌تواند بهترین تور کیش را معرفی کند. همانطور که میدانید یکی از بهترین راه‌ها برای خرید تور کیش با قیمت پایین خرید بلیط چارتر هواپیما است. بلیط‌های چارتر به صورت گروهی توسط آژانس گردشگری خریداری می‌شود به همین دلیل قیمت مناسب‌تری دارند.
آژانس گردشگری سفرمی جزو چارتر کنندگان تور کیش است. به همین دلیل می‌تواند تورهای خود را با حاشیه سود کمتری ارائه دهد. بلیط‌های چارتر معمولاً غیر قابل استرداد هستند اما در سفرمی این امکان وجود دارد، تا این بلیط‌ها را نیز عودت دهید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و سردبیر پرس در محتوای آن هیچ نظری ندارد.