چین: اتحادیه اروپا تقابل جویی را کنار بگذارد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از فرانس پرس، دولت پکن امروز جمعه از رویکرد تقابل جویانه بروکسل که به قیمت عدم موافقت پارلمان اروپا با قرارداد اقتصادی با چین تمام شد؛ به شدت انتقاد کرد. رای منفی پارلمان اروپا به این قرارداد اقتصادی کلان، از بابت انتقام از تحریم هایی بود که پکن علیه […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از فرانس پرس، دولت پکن امروز جمعه از رویکرد تقابل جویانه بروکسل که به قیمت عدم موافقت پارلمان اروپا با قرارداد اقتصادی با چین تمام شد؛ به شدت انتقاد کرد.
رای منفی پارلمان اروپا به این قرارداد اقتصادی کلان، از بابت انتقام از تحریم هایی بود که پکن علیه برخی از اعضای این پارلمان اعمال کرده است.
این در حالی است که به گفته «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین، این تحریم ها پاسخی شایسته و قابل دفاع به اقدامات قبلی اتحادیه اروپا علیه مقامات چینی بود که با ادعای نقض حقوق بشر، انجام شد.
توافق تجاری چین و اتحادیه اروپا دسامبر سال ۲۰۲۰ و بعد از هفت سال مذاکره حاصل شد حال آنکه تائید نهایی آن در گرو موافقت پارلمان اروپا بود.
در واکنش به رای منفی پارلمان اروپا، وزارت خارجه چین از بروکسل خواست تا از مداخله در امور داخلی این کشور بپرهیزد و رویکرد تقابل جویانه با پکن را رها کند.