چین به تماس‌های مکرر مقامات ارشد نظامی آمریکا پاسخ نمی‌دهد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پولتیکو، پکن در روزهای اخیر به تماس‌های مکرر «لوید آستین» وزیر دفاع و «ژنرال مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هیچ پاسخی نداده است. میلی آخرین بار هفتم جولای (۱۶ تیر) با «ژنرال لی. زوچِنگ» فرمانده ستاد مشترک ارتش چین در تماسی تلفنی گفت‌وگو و آستین نیز […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پولتیکو، پکن در روزهای اخیر به تماس‌های مکرر «لوید آستین» وزیر دفاع و «ژنرال مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هیچ پاسخی نداده است.
میلی آخرین بار هفتم جولای (۱۶ تیر) با «ژنرال لی. زوچِنگ» فرمانده ستاد مشترک ارتش چین در تماسی تلفنی گفت‌وگو و آستین نیز آخرین بار در ماه ژوئن به طور حضوری با «ژنرال وی. فِنگ» وزیر دفاع چین دیدار کرده بود.
«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه گذشته به‌رغم هشدارهای مکرر مقامات سیاسی-نظامی چین، وارد تایوان شد و چین در واکنش به این اقدام تنش‌زای واشنگتن، روز پنج‌شنبه رزمایش نظامی ۴ روزه و بزرگی را در ۶ منطقه دریایی اطراف تایوان آغاز کرد.
چین تایوان را جزئی جدانشدنی از قلمرو خود می‌داند و سفرهایی همچون سفر پلوسی را حمله به حاکمیت و نقض اصل «چین واحد» تلقی می‌کند.
دولت چین علاوه بر اعمال تحریم‌هایی علیه تایوان و نانسی پلوسی، مشاوره‌های خود به آمریکا در حوزه امنیت دریایی، همکاری‌ها در حوزه استرداد مهاجران غیرقانونی، کمک قضائی در رابطه با موضوعات کیفری، مبارزه با جنایات فراملی و قاچاق دارو و همچنین گفتگوها در مورد تغییرات اقلیمی را به حالت تعلیق درآورده است. همچنین پکن روابط دیپلماتیک خود را در چندین حوزه نظامی و غیرنظامی با واشنگتن قطع کرد.