ژاپن مانع صعود زودهنگام عربستان به جام جهانی شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در یکی از بازی‌های مرحله سوم انتخابی جام جهانی و در گروه B، امروز سه شنبه تیم‌های ژاپن و عربستان به مصاف هم رفتند که این مسابقه با نتیجه ۲ بر صفر به سود ژاپن به پایان رسید. در این بازی که از ساعت ۱۳:۴۰ (به وقت ایران) و در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در یکی از بازی‌های مرحله سوم انتخابی جام جهانی و در گروه B، امروز سه شنبه تیم‌های ژاپن و عربستان به مصاف هم رفتند که این مسابقه با نتیجه ۲ بر صفر به سود ژاپن به پایان رسید.

در این بازی که از ساعت ۱۳:۴۰ (به وقت ایران) و در ورزشگاه سایتاما ژاپن آغاز شد، «مینامینو» (۳۲) و «ایتو» (۵۰) برای میزبان گلزنی کردند تا معادلات صعود در گروه دوم پیچیده و سخت شود.

ژاپن نیمه نخست را با یک گل به سود خود به پایان رساند و در نیمه دوم هم یک گل دیگر به عربستان زد تا نخستین باخت عربستان در این رقابت‌ها را رقم بزند.

عربستان تا پیش از این بازی با ۱۹ امتیاز در صدر جدول قرار داشت و ژاپن با ۱۵ امتیاز در رده دوم قرار داشت. برد عربستان در این مسابقه می‌توانست صعود زودهنگام آنها را به جام جهانی به دنبال داشته باشد اما ژاپنی‌ها که در این رقابت‌ها رفته رفته اوج گرفتند، معادلات را تغییر دادند.

با باخت امروز عربستان، این تیم ۱۹ امتیازی باقی ماند و ژاپن ۱۸ امتیازی شد و دو بازی باقیمانده در این مرحله در فروردین ماه تعیین کننده تیم‌های صعود کننده به جام جهانی خواهد بود.

در دیگر بازی حساس این گروه و از ساعت ۱۹:۳۰ امروز، تیم‌های عمان و استرالیا در مسقط به مصاف هم خواهند رفت. استرالیا برای باقی ماندن در کورس صعود به جام جهانی باید در دیدار مقابل تیمی که هدایتش بر عهده برانکو ایوانکوویچ است به پیروزی برسد.