کادر درمان مرکز جامع سلامت در خط مقدم خدمت به مردم هستند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد حیدری بعدازظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از پرستاران مراکز جامع سلامت شهرستان رودسر اظهار کرد: پرستاران فراتر از وظیفه عمل می‌کنند و به زحمات آنان باید ارج گذاشت. وی افزود: شغل پرستاری یکی از مشاغل سخت و طاقت فرسا است که اجر و پاداش آن را تنها خداوند می‌دهد […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد حیدری بعدازظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از پرستاران مراکز جامع سلامت شهرستان رودسر اظهار کرد: پرستاران فراتر از وظیفه عمل می‌کنند و به زحمات آنان باید ارج گذاشت.
وی افزود: شغل پرستاری یکی از مشاغل سخت و طاقت فرسا است که اجر و پاداش آن را تنها خداوند می‌دهد و پرستاران به عنوان پیشگامان عرصه سلامت وظیفه حساسی بر عهده دارند.
حیدری ادامه داد: کادر درمان در دوره‌های مختلف منشأ اثرات و برکات زیادی بوده‌اند و خدمات قابل توجه آنها در عرصه‌های مختلف به ویژه دوران سخت همه‌گیری کرونا، درخشان است.
فرماندار رودسر با بیان اینکه همه مسؤولان و مردم قدردان زحمات شبانه‌روزی پرستاران و کادر درمان هستند، افزود: دیدار با پرستاران برای تجلیل گوشه‌ای از زحمات این قشر است که بگوییم ما متوجه زحمات شبانه‌روزی و بی‌دریغ کادر درمان و پرستاران هستیم به ویژه در دوره سخت کرونا که شاهد مجاهدت و زحمات طاقت‌فرسای پرستاران، کادر درمان بودیم.
وی روز پرستار را یادآور از جان گذشتگی افرادی دانست که زندگی و سرمایه خود را به کار می‌گیرند تا بتوانند سلامت را برای بیماران و جامعه به ارمغان آورند، گفت: پرستاران بیمارستان رودسر که در دوران کرونا جذب و جز طرح هستند توقعات کاملاً قانونی و حقوقی مطرح کردند و باید پیگیر مطالباتشان باشیم.
وی با بیان اینکه مرکز جامع سلامت برای ما بسیار مهم است، افزود: این کادر درمان خط مقدم خدمت به مردم هستند که باید به صورت فوری به وضعیت امکانات و تجهیزات درمانی، بهداشتی، دارویی آنان توجه داشته باشیم و نیز امکانات زیست مناسب پرستاران در میزان ساعت کاری آنان وزمان استقرار آنان بسیار حائز اهمیت است.
حیدری با تاکید بر اینکه حتماً مساله نگهبان، نیروی خدمات باید حل و دغدغه ذهنی پرستاران باید برطرف شود، تصریح کرد: ذهن پرستار نباید معطوف به مسائل محیط کارش باشد بلکه تمام وجودش باید متعلق به بیمار و سلامتی جامعه مخاطبش باشد.

منبع : خبرگزاری مهر