کارنامه قابل قبولی در حوزه فرهنگ نداریم

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علیرضا دلبریان شامگاه سه شنبه در یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ١٠ شهید روستای عارف آباد از توابع بخش فرح دشت کاشمر که با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم این منطقه برگزار شد، با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ کارنامه قابل قبولی نداریم، اظهار کرد: بجای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علیرضا دلبریان شامگاه سه شنبه در یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ١٠ شهید روستای عارف آباد از توابع بخش فرح دشت کاشمر که با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم این منطقه برگزار شد، با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ کارنامه قابل قبولی نداریم، اظهار کرد: بجای اینکه جنگ و دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کنیم، متأسفانه تنها خاطرات جنگ را زخمی کردیم و برخی اغراق‌ها در بیان وقایع دوران دفاع مقدس مورد سو استفاده دشمن قرار گرفته است و از این طریق دشمن اذهان جوانان و خاکریز باورها را هدف قرار داده است.
راوی و جانباز دفاع مقدس با بیان رشادت‌ها و فداکاری‌هایی که در دوران دفاع مقدس توسط رزمندگان اتفاق افتاد، افزود: متأسفانه خاطرات جنگ را زخمی کردیم و برای جوانان تحلیل نکردیم و کسانی که در جنگ نبودند با سخنان خود اقراق های جنگ را زیاد کرده اند که جوانان ما به شک افتاده اند و باید جلسات و محافل گفت و گو برای جوانان مهیا و ضمن تحلیل مسائل، به سوالات آنان پاسخ دهیم.
وی با قدردانی از برگزاری یادواره‌های شهدا به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه در عرصه فرهنگ، دشمن از طریق خانواده وارد می‌شود، بیان کرد: نقش زنان و موضوع آتش به اختیار آنها در دوران هشت سال دفاع مقدس را نباید فراموش کنیم که اگر پشتیبانی زنان در دوران دفاع مقدس از همسران، پدران و فرزندانشان نبود، رزمندگان تحمل ایستادگی در مقابل دشمن را نداشتند.
دلبریان با بیان اینکه بعد از سه دهه از پیروزی دفاع مقدس، خرمشهرها در پیش داریم که برای فتح این خرمشهرها نیازمند جهاد کبیر هستیم، گفت: متأسفانه تلویزیون بجای تحلیل و پرداختن به مباحث فرهنگی، افسانه جومونگ پخش می‌کند.
راوی و جانباز دفاع مقدس با بیان اینکه مقام معظم رهبری از سالیان گذشته به تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، قتل عام فرهنگی، رخنه فرهنگی، ولنگاری فرهنگی تأکید داشتند اما متأسفانه کمتر به آن توجه شد افزود: در اقتصاد و فرهنگ اگر هرکس کار خودش را خوب انجام دهد کار به خوبی جلو می‌رود، همانگونه که در دفاع مقدس هرکس کارش را خوب انجام داد پیروزی محقق شد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی عنوان کرد: سردار سلیمانی ۴۰ سال با دشمن مبارزه کرد و یک ریال حق مأموریت نگرفت و آنقدر اخلاص در کار داشت علی رغم اینکه جانبازی ۵۰ درصد داشت، پول جانبازی خود را سر سفره خانواده نیاورد نمیاورد و هرجا می‌رفت آن را خرج دیگران می‌کرد.
دلبریان با بیان اینکه دل‌های جوانان پاک است و تحت تأثیر فضای مجازی و دشمن ذهنش را پر کرده است گفت: امام حسین با حر چه کرد؟ اصلاً از رفتار گذشته او چیزی نگفت؛ حاج قاسم هم همین گونه بود زشتی‌ها را ندیده گرفت و استعداد جوانان را یافت و به آنها پر و بال می‌داد و با حضور جوانان داعشیان را از بین برد و محبوب دل‌ها شد.

منبع : مهر نیوز