کاهش سه ماه خدمت سربازی/تسهیلات بیشتری برای سربازان فراهم می‌کنیم

رییس کل ستاد نیروهای مسلح با اشاره به کاهش سه ماه خدمت سربازی گفت: تلاش بر این است تسهیلات بیشتری برای سربازان فراهم کنیم هرچند کار آسانی نیست. به گزارش ایسنا، سرلشکر محمد باقری امروز ۳۰ آبان ماه در دیدار با فرماندهان ارشد انتظامی استان کرمان با حضور سردار رادان فرمانده انتظامی کشور اظهار کرد: […]

رییس کل ستاد نیروهای مسلح با اشاره به کاهش سه ماه خدمت سربازی گفت: تلاش بر این است تسهیلات بیشتری برای سربازان فراهم کنیم هرچند کار آسانی نیست.
به گزارش ایسنا، سرلشکر محمد باقری امروز ۳۰ آبان ماه در دیدار با فرماندهان ارشد انتظامی استان کرمان با حضور سردار رادان فرمانده انتظامی کشور اظهار کرد: ارزیابی میدانی ستاد کل نیروهای مسلح از بخش‌های نظامی و انتظامی سراسر استان کرمان انجام شده و مجموع گزارش‌ها بر این مبناست که امنیت به حمدالله در مسیر رشد و پیشرفت قرار دارد و نقاط قوت توسعه یافته و کاستی‌ها کاهش داشته است‌.
وی بیان کرد: کرمان استانی پهناور و دارای مسائل و مشکلات متعددی است که وظیفه بسیاری بر دوش فرمانده انتظامی و استان قرار دارد و با حداقل امکانات و اقدامات شبانه‌روزی در حال کار هستند.
رئیس کل ستاد نیروهای مسلح تصریح کرد: همه شاخص‌های امنیتی استان کرمان رو به بهبود است و جرم و مشکلات کاهش یافته و کارهای بسیار سنگین‌تری بر عهده همرزمان فرماندهی انتظامی گذاشته شده و حوزه انتظامی در جنوب استان تقویت می‌شود و همچنین اقداماتی در مورد کویر و امنیت جامع‌تر در کویر در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: امیدوارم با بسیج امکانات در نیروهای مسلح و کمک استاندار کرمان و مراجع استانی و ملی به انتظامی استان، شاهد موفقیت‌های بیش از پیش باشیم.
سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: سربازی مسئله آسانی نیست که با تصمیمات ناگهانی بتوان تغییرات اساسی در آن ایجاد کرد زیرا سرباز و جوان عزیز ما در این مقطع زندگی می‌آید و مسئولیت در دفاع و امنیت کشور موضوع ساده‌ای نیست.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: پس از یک سال و نیم بررسی و تلاش صورت گرفته، فرماندهان پذیرفتد با جایگزینی سایر نیروها و تغییرات فرآیندها بتوانیم سه ماه خدمت سربازی را کاهش دهیم که اتفاق افتاد.
وی از کاهش و کسری خدمت برای فرزندان ایثارگران، افراد دارای خدمت بسیجی و همچنین مهارت‌آموزی خبر داد و افزود:  میانگین زمانی که سرباز خدمت می‌کند ماه‌های زیادی نیست با این وجود تلاش بر این است تسهیلات بیشتری برای سربازان فراهم کنیم البته هرچند این امر کار آسانی نیست.
سرلشکر باقری در پایان با اشاره به حضور و انجام وظیفه سربازان در سراسر مرزها و بخش‌های مختلف کشور بیان کرد: هرچند نمی‌توان به آسانی تصمیماتی برای سربازان اتخاذ کرد اما تلاش برای تسهیلات بیشتر صورت می‌گیرد.