کاهش محسوس دمای هوا در خراسان رضوی

سارا حکمی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، از بعدازظهر امروز با نفوذ سامانه ناپایدار بر روی استان ابتدا بر سرعت و شدت وزش باد در سطح استان افزوده شده، به طوری که وزش باد گاهی شدید همراه با گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا با […]

سارا حکمی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، از بعدازظهر امروز با نفوذ سامانه ناپایدار بر روی استان ابتدا بر سرعت و شدت وزش باد در سطح استان افزوده شده، به طوری که وزش باد گاهی شدید همراه با گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت پیش بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: همچنین از ساعات شب به تدریج افزایش ابرناکی و بارندگی از نواحی غرب و شمال غرب استان شروع شده و به طور متناوب تا روز چهارشنبه در سطح استان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: شروع بارش به صورت رگبار باران، در برخی نقاط همراه با رعدوبرق با احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان‌آب و طی روز چهارشنبه با توجه به کاهش محسوس دما در نواحی سردسیر و کوهستانی تبدیل به بارش باران و برف خواهد شد.
حکمی افزود: فعالیت این سامانه ناپایدار تا روز چهارشنبه و ماندگاری هوای سرد همراه با تشکیل مه تا صبح روز پنج‌شنبه پیش بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی خراسان رضوی افزود: وضعیت جوی و کیفیت هوای شهرستان مشهد مقدس طی فردا نیمه ابری گاهی ابری در برخی نقاط رگبار باران با احتمال رعدوبرق، در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش بینی شده است.
وی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته جوین با کمینه دمای ۴ درجه سلسیوس خنک ‎ ترین و سرخس با بیشینه دمای ۲۹ درجه سلسیوس گرم ‎ ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد مقدس به ترتیب ۷ و ۲۲ درجه سلسیوس بوده است. همچنین بیشترین سرعت وزش باد از سبزوار با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.