کاهش ۶۲ درصدی نزاع و درگیری در ایلام

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ حسین نجفی عصر یکشنبه در گفتگو با رسانه‌های استان اظهار کرد: خوشبختانه نزاع و درگیری فردی در ۶ ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۶۲ درصدی را داشته است ولی بازهم یکی از معضلات و از اولویت‌های جرم در سطح استان محسوب می‌شود. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ حسین نجفی عصر یکشنبه در گفتگو با رسانه‌های استان اظهار کرد: خوشبختانه نزاع و درگیری فردی در ۶ ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۶۲ درصدی را داشته است ولی بازهم یکی از معضلات و از اولویت‌های جرم در سطح استان محسوب می‌شود.
وی به نقش سازنده ائمه جمعه و جماعات در کاهش نزاع در استان اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا علاوه بر ائمه جمعه و جماعات از ظرفیت ریش سفیدان و معتمدان نیز استفاده شده و ما ماحصل این اقدام را به عینه می‌بینیم.
جانشین انتظامی استان ایلام در ادامه به اقدامات پلیس در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه اشاره و بیان کرد: توانستیم در سال جاری در تمام کلانتری‌های استان واحد مشاوره و مددکاری را فعال کنیم و یکی دیگر از اقدامات پلیس، تجمیع مرکز ۱۱۰ در مرکز استان و راه اندازی مرکز پایش تصویری پلیس در این مرکز بود که خود در زمینه پیشگیری وضعی در استان که می‌تواند در راستای حضور به موقع ماموران بلافاصله بعد از وقوع جرم مفید و راهگشا باشد.
سرهنگ نجفی تصریح کرد: در بحث پیشگیری اجتماعی پلیس همواره بر آن است تا در ابتدا جامعه هدف را مشخص کرده و سپس با اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی و با همکاری خود مردم محیطی عاری از بزه و آسیب را برای آنان فراهم کند.

منبع : مهر